Crysis 2 Hakkında Yeni Detaylar Açığa Çıkıyor

Crytek’in merakla beklenen devam oyunu Crysis 2 hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız oyunla ilgili basına yansıyan ilk bilgiler, oyunun tropikal ada konseptinden uzaklaşıp en azından bir bölümünün New York’ta geçeceği yönündeydi.

Alman oyun dergisi PC Games de bu ayki sayısında Crysis 2’den çok özel bilgileri bizlerle paylaştı:

Crysis 2 artwork

Alman derginin verdiği bilgilere göre Crysis 2, ilk oyunun üç yıl sonrasında büyük bir yıkımla karşı karşıya olan New York’ta geçecek. (eh bunu biliyorduk zaten) Yapımcı ekip bu noktada birçok sürprizin ve her şeyden önemlisi, ilk iki oyundan çok daha derin bir hikayenin bizleri beklediğini belirtmeden geçmemiş.

Derginin üstünde durduğu ikinci konu ise yeni Nano Suit. Nano Suit 2, ilkinden sadece görünüş olarak ayrılmıyor; aynı zamanda yeni bazı fonksiyonlarla birlikte geliyor. Bu yeniliklerden ilki bir taktik modu. Bu modla oyuncular düşman pozisyonu ve çevredeki diğer olaylarla ilgili bilgilendiriliyor. Ayrıca CryTek, oyunculardan gelen eleştirileri göz önüne almış ve “hız modu” ile “güç modu”nu birleştirmiş.

Dergiden gelen diğer bilgiler, CryTek’in bu yeni “yıkılmış büyük şehir” konseptinden oldukça hoşlandığını gösteriyor. Zira Crytek, ilk oyunlarda ağırlıklı olarak kullandığı yatay bölüm tasarımlarından sonra, Crysis 2 ile dikey tasarımlara da yoğunlaşmaya fırsat bulmuş. Bu da oyuncular için daha farklı oynanabilirlik kapılarını aralıyor elbette. Yüksek yerlerden saldırmak gibi.

Her şey bir kenara PC Games dergisi kendilerine gösterilen Xbox 360 versiyonundan oldukça etkilenmiş. Görselliğin diğer platformlarda da benzer olacağını düşünürsek; Crysis 2, en iyi görselliğe sahip oyunlardan biri olacak gibi. CryTek’e de daha azıyla yetinmek yakışmazdı zaten. Dileğimiz bu sefer nefes kesici görselliğin altına, söz verdikleri gibi, birazcık da hikaye derinliği koymaları.

1 Yorum

Bir cevap yazın