Crysis 2 Ertelendi

New York’u üç boyutlu görmek için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Crysis 2, şüphesiz 2010 yılının en çok beklediğimiz oyunları arasında yer alıyor ama sanırım Crysis 2’i merakla bekleyenlerin ortak bir noktada buluşması biraz zor. Mesela ben acaba Crysis 2’i Yerli kardeşler, bu sefer FPS dinamiklerini oyuna doğru düzgün yedirebilecekler mi diye merak ettiğim için heyecanla bekliyorum.

Konsol sahipleri ise, acaba PC’de bir dönem grafik olarak iyi işler yapan Crytek, konsollarda da grafik olarak iyi işler yapabilecek mi diye bekliyor olabilir.

Crysis 2 SS 4

Killzone’u geliştiren Guerilla Studios ise, oyunumuzun senaryosuna laf atan Crysis 2 yazarı Peter Watts’a laf sokmak için heyecanla bekliyor olabilir.

Crysis 2’i bekleme sebebiniz ne olursa olsun oyun hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını almak için biraz daha beklemeniz gerekiyor; zira EA’nin yayınladığı finansal rapora göre; Crysis 2, Şubat ve Mart 2011 aralığında piyasaya sürülecek. Yani Crysis 2 2010 yılında piyasaya sürülmeyecek.

Peki bu gecikme neden kaynaklanıyor? Bu sorunun cevabını da EA Games’den John Schappert veriyor “biraz daha makyaj ve daha iyi zamanlama”.

Tabi EA’nin 2010 son çeyreğinde piyasaya sürülecek oyunlar listesine bakıp bu kararı aldığını söylemek hiç de zor değil. Zaten Schappert da bu mealde bir neden belirtmiş.

Umarım geçen sene gibi yılın son çeyreğine geldiğimiz zaman ortada  elle tutulur FPS oyunu olarak sadece yeni bir Call of Duty’i görmeyiz yine.

3 Yorum

Bir cevap yazın