Crysis 2 2010 Yılında mı Çıkıyor?

Crytek’in merakla beklenen Crysis’in devamı niteliğindeki oyunu Crysis 2 için yeni detaylar açığa çıktı. Crysis 2’nin PC ve yeni nesil konsollara geleceğini, CryENGINE 3 motoru kullanacağını ve oyunda Nanosuit 2.0 olacağını biliyorduk ama bunun dışında oyun hakkında bir bilgimiz yoktu. Oyundan yeni ayrıntılar şubat ayında PCGamer dergisinde yer alacak. Henüz şubat ayına çok var ama dergi çıkmadan bazı ayrıntılar bizlere ulaştı.

Crysis 2’nin baş tasarımcısı Nathan Camarillo PCGamer’a verdiği röportajda şunları söylemiş:

Gelecek aylarda üzerinde daha yoğun tartışacağımız “yeni tarz orman” tasarımı için uzmanlığımızı oyuna yansıtıyoruz. Yeni orman tasarımı kesinlikle tropikal olmaktan çok uzak. Crysis-tarzı sandbox oynayışını farklı ama tanıdık mekanlarda uygulayacağımız için çok heyecanlıyız.

Piyasada şu an pek çok başarılı multi-platforum shooter oyunu var. Crytek olarak bizde bu grupta yer almak istiyoruz. Crysis 2’i 2010 yılının ikinci yarısına yetiştirmeyi planlıyoruz.

Crysis 2

Crysis 2’nin tasarımı konsollara göre değiştiriyor musunuz? sorusuna Camarillo şu cevabı vermiş. Tam olarak geçerli bir durum değil bu. Bazı durumlarda bu durum, bizim aşırı tasarımlardan kaçınmamızı ve bütün platformlar için daha dar ama etkileyici tasarımlara odaklanmamızı sağladı.

Crysis 2 ile daha çizgisel bir oyun deneyimi bizleri bekliyor. Nathan Camarillo’nun sözlerinden bunu çıkarmak pek zor değil. Konsollaşmış PC oyunlarının hali ortada, umarız Crytek Fear 2’nin düştüğü hataya düşmez ve konsol ve PC’yi birlikte buluşturabilecek bir oyun geliştirmeyi başarır.

Crysis 2 ekran görüntüleri için bu linkle tıklayın.

1 Yorum

Bir cevap yazın