Creative’den Kablosuz Fare

Creative'den Kablosuz Fare

Creative’in bu sefer test merkezimize yolladığı kablosuz optik faresi firmanın ürün gamının en kaliteli modellerinden birini temsil ediyor. Radyo teknolojisi kullanan farenin özellikle optik olması ve bu sayede optik çözünürlüğün nimetlerinden faydalanması ürünün puan alan yönlerinden sadece bir tanesi.

Creative Wireless Optical Mouse paketinin içerisinden USB bağlantılı küçük ve kablolu bir alıcı, farenin kendisi, iki AA boyutunda kalem pil ve küçük bir kullanım kılavuzu geliyor. Ürün USB portundan bağlandığı ve bu tür fareler tüm işletim sistemleri tarafından sorunsuzca tanındığı için bir yazılım eklenmeye gerek duyulmamış.

Kablosuz farelerin en büyük dezavantajlarından biri olan pil nedeni ile boyut büyümesi ve ergonominin kaybolması Creative Wireless Optical Mouse için geçerli değil. Ürün herhangi bir kablolu fare boyutunda. Pil olarak da AA boyutunu kullanması mutluluk verici bir başka gelişme. Çünkü bu tür farelerde genelde boyut açısından problem çıkartmaması amacı ile kullanılan AAA piller fiyat itibarı ile zamanla kullanıcının belini bükebiliyor. Oysa köşebaşındaki bakkalda bile bulunan ve “iki kalem pil istiyorum” şeklinde satın alınabilen AA piller en alakasız zamanda farenizin pilinin bitmesi durumunda elden ayaktan kesilmenizi engelliyor.

Creative Wireless Optical Mouse'un pilleri farenin üst tarafında kaydırılarak açılan bir kompartımana takılıyor.

Creative Wireless Optical Mouse’un pilleri farenin üst tarafında kaydırılarak açılan bir kompartımana takılıyor.

Creative Wireless Optical Mouse üzerinde sağ ve sol düğmelerin ortasında bir adet de tırtırlı kaydırma tekerleği bulunuyor. Standart bir fare olarak sınavı geçmesi için yeterli.

Bir cevap yazın