Creative PC-CAM 850

Creative PC-CAM 850

Creative PC-CAM 850’yi ilk olarak elinize aldığınızda görünüşü ve yapısı itibarı ile kullanılan malzemenin ucuzluğu kendini hemen belli ediyor. Hafifliği bir artı puan gibi görünüyor ancak bazı kullanıcıların bu kamerayı ellerine aldıklarında rahatsız hissedebileceklerini düşünüyoruz. Boyutu açısından bir gömlek cebine rahatlıkla sığabilecek olan Creative PC-CAM 850 aynı zamanda hafif olduğu için rahatça taşınabilecek bir kamera.

Kullanım açısından bakıldığında ise Creative PC-CAM 850 amatör kullanıcıları hedefleyen bir ürün olduğu için son derece pratik seçeneklerle donatılmış. Otomatik ayarlar, başarılı bir fotoğraf çekimini gerçekleştirebilecek optimum düzeyde geliyor – üzerinde fazla oynamak da gerekmiyor. LCD ekranın üst tarafında bulunan ve menüleri seçmek, ayarları yapmak için kullanılan seçim düğmesinin kullanımı rahat ancak boyutu oldukça küçük.

Creative PC-CAM 850 paket içeriği

Creative PC-CAM 850 paket içeriği

Creative PC-CAM 850 üzerinde bulunan ve resim çekmeyi gerçekten kolaylaştıran LCD ekranın boyutları 2×3 cm boyutlarında. Profesyonel fotoğraf makineleri kullanmaya alışmış olan kullanıcılar için küçük bir boyut olarak görülebilir, ancak bu fiyat aralığı için son derece uygun bir seçim. Fotoğraf çekimi esnasında LCD ekran tamamıyla kararıyor ve yaklaşık 5 sn. (eğer flaş kullanılıyorsa bu durumda bu süre 20 saniyeye kadar uzayabiliyor) kadar kapalı kalıyor. Genelde LCD ekranlı fotoğraf makinelerinde bir resim çekildikten sonra resim bir ön kontrol yapılabilmesi için ekranda kısa bir süre kalır, bu modelde de bu tür bir seçenek var, ayrıca isterseniz.

Creative PC-CAM 850 iki adet AA kalem pil kullanıyor. LCD ekranları olan çoğu sayısal fotoğraf makinesi birer pil canavarıdır. Ve iki adet AA pil de bu tür bir canavar karşısında çok hafif kalıyor. Bu yüzden Creative PC-CAM 850 alırken (aslında bu uyarı bütün sayısal fotoğraf makineleri için geçerli) güçlü bir amperajı olan şarjlı bir çift pile ve şarj cihazına da yatırım yapmayı ihmal etmeyin. Soruları duyar gibiyiz, hemen cevap verelim: Hayır, Creative PC-CAM 850 USB üzerinden içerisindeki pilleri şarj etmiyor.

Creative PC-CAM 850 ön panel

Creative PC-CAM 850 ön panel

Creative PC-CAM 850 arka panel

Creative PC-CAM 850 arka panel

1 Yorum

Bir cevap yazın