Creative PC-CAM 750: Web Kameraları da Fotoğraf Çekebiliyor

Paket İçeriği

Creative PC-CAM 750 paketinin içerisinden dijital kamera, dört adet AAA pil (ne yazık ki şarjlı pil değiller), kamerayı masaüstüne veya monitörün tepesine sabitlemek için kullanılan beşik, USB kablosu, hızlı kurulum kılavuzu ve içinde yazılım ve aygıt sürücülerinin yer aldığı iki adet CD-ROM çıkıyor.

Creative PC-CAM 750: önden görünüş

Creative PC-CAM 750: önden görünüş

Genel olarak baktığımızda Creative PC-CAM 750 ergonomik açıdan oldukça kullanışlı. Piller takılıyken ağırlığı 200 gr. olan Creative PC-CAM 750 daha şişkin olan pil bölmesinden kavranıyor ve tek elle rahatça fotoğraf çekilebiliyor. Arkasında bir açma kapama düğmesi, LED ekran, vizör ve LED ekranda ayarlamaları yapmak için kullanılan iki adet düğme bulunuyor. Deklanşör kameranın üst tarafında yatay ve geniş bir düğme şeklinde. Creative bu üründe klasik fotoğraf makinesi kurallarına bağlı kalmak istememiş ve bu yüzden de düğmelerin yerleşimini ve boyutunu kendisine göre belirlemiş.

Creative PC-CAM 750 Web kamerası olarak kullanıldığında masaüstüne veya monitörün tepesine yerleştirilebilmesi için kullanılabilecek son derece orijinal tasarımlı bir beşik ile geliyor (açıkçası bu aparat için daha uygun bir isim bulamadım). Oldukça ağır olan ve altında kaydırmazlık için plastik bir kaplama bulunan bu beşik ağırlığı sayesinde kameranın kaymasını veya yanlışlıkla ayarlanmış pozisyondan farklı bir pozisyona getirilmesini elinden geldiği kadar engelliyor. Beşiğin içerisindeki kaydırılabilir parça yardımı ile kamerayı öne ve geriye eğebiliyorsunuz. Kamera bıraktığınız pozisyonda sabitleniyor.

Aşağıdaki tabloda kameranın genel özelliklerini bulabilirsiniz.

Creative PC-CAM 750 – Özellikler Tablosu

Optik Algılayıcı CCD Maks. Çözünürlük 1600 x 1200 Bellek 16 MB Bellek Ekleme Yok Resim boyut seçenekleri 1600 x 1200 (20 adet), 1024 x 768 (85 adet), 640 x 480 (200 adet) Paket içeriği Beşik, USB Kablosu, 4 adet AAA pil, Hızlı kurulum kılavuzu, 2 adet CD-ROM Video kayıt çözünürlüğü (maks) 352 x 288 Video kayıt hızı (maks) Saniyede 15 kare Bağlantı türü USB Piller 4 adet AAA Alkalin Renk Gümüşi

5 Yorum

Bir cevap yazın