Creative PC-CAM 750: Web Kameraları da Fotoğraf Çekebiliyor

Creative PC-CAM 750: Web Kameraları da Fotoğraf Çekebiliyor

Artık piyasada çok iyi, çok kaliteli dijital fotoğraf makinelerinin olduğunu biliyoruz. Bunların bir kısmı zaten THG Türkiye’de inceleniyor, bilgisayar mağazalarına gittiğinizde bu ürünleri kilitli camekanlar arkasında görebiliyorsunuz. Fiyatları da kaliteleri gibi yüksek elbette. Bu yüzden cebinizde çok para varsa ve gerçekten kaliteli bir dijital fotoğraf makinesi almak istiyorsanız bu kategorideki ürün seçeneklerini değerlendirmek istiyorsunuz doğal olarak.

Ancak bir de geriye kalan bilgisayar kullanıcıları var. Bu kullanıcılar da dijital fotoğraf makinesi istiyorlar. Ama hem harcayacak çok paraları yok, hem de “madem bu kadar para verdik, suyundan da koysunlar. Hem film çekebilsin, hem resim çeksin, bilgisayarıma da bağlayıp Web kamerası olarak kullanabileyim” diyorlar. İşte bu aşamada birkaç aydır THG Türkiye incelemelerinizde çevre birimleri rehberlerinde sözü edilen hem Web kamerası hem de fotoğraf makinesi olarak görev yapan “orta karar” ürünler piyasadaki boşluğu doldurmak için kendilerini gösteriyorlar.

Bir ürünün fiyatı düşük, özellikleri çoksa, bilin ki bu fiyat seviyesinde bu özelliklerin sunulabilmesi için bazı kısıtlamalara gidilmiştir. Bu kanun en iyi şekilde bu yazımızda inceleyecek olduğumuz Creative PC-CAM 750’nin içinde bulunduğu ürün kategorisine uyuyor. Orta karar kalite ve performans alıyor ancak bir ton özelliğe sahip bir aygıta sahip olmanın rahatlığını yaşıyorsunuz.

5 Yorum

Bir cevap yazın