Creative Labs MuVo: Şarkı Söyleyen USB Flash Drive

Creative Labs MuVo: Şarkı Söyleyen USB Flash Drive

Yürürken, spor yaparken, kısacası hareket halindeyken müzik dinlemek için en iyi çözümün dahili belleğe sahip bir dijital müzik çalar olduğu gerçeğini kimse inkar edemez. Dışarıdaysanız, dahili bellekli bir MP3 çalar en iyi çözüm olacaktır. Hareket eden bir parçası yoktur, bu yüzden cihaz büyük oranda darbelere dayanıklıdır ve kolay yıpranmaz. Bu da, ne kadar ağır olursa olsun spor veya egzersiz yaparken gayet rahat kullanılabileceği anlamına gelir. Cihaza hoyrat davranmak da, sağlam yapısı nedeniyle problem oluşturmaz.

Ürünün herhangi hareketli bir mekanizmasının olmamasının ve ekonomik güç tüketiminin sağladığı diğer bir avantaj ise büyük ölçüde minyatürize edilebilmesidir. Böylece bir tüy kadar hafif olabilir ve gıpta edilecek bir pil ömrüne sahip olur. Bu cihazın boyutu neredeyse bir kredi kartı büyüklüğünde, ağırlığı 100 gramdan az ve on saatten fazla müzik dinleme olanağı sunuyor. Aslında, MP3 çalar üreticilerin çoğu, saçma olmasına rağmen, şarj edilebilir pilleri seçiyor. Düşük güç tüketimini göz önüne alırsak, tek bir AAA pili yeterli. Bu pil sadece birkaç gram ağırlığında, her yerde satılıyor. Yani yanınızda bir şarj cihazı taşımanız gerekmezdi.

Titizlik derecesinde müzik düşkünü olan hassas kulaklılar her zaman MP3 formatının yeteri kadar iyi olmadığını ve müzikten anlayan birisi için kalitesinin yetersiz geleceğini iddia eder. Bu iddialar kolayca göz ardı edilebilir. MP3 sıkıştırmasının mükemmel sonuçlar vermediği doğrudur, özellikle bu formatta müzik kalitesinin geniş bir aralıkta oynadığı düşünülürse. Fakat yine de, spor yaparken, dış mekanlardayken koşullar zaten idealden uzaktır ve bu ortamlar için MP3 mükemmel kabul edilebilir.

Bir cevap yazın