Corsair’den 2250 MHz’lik DDR3 Bellek

DDR3 bellekler üreticileri hız sınırlarını zorlamaya devam ediyor. İleri seviye kaliteli bellek üreticilerinden Corsair 2250 MHz hızında 8-8-8-24 gecikme zamanlarına sahip GTX serisi performans belleklerini duyurdu. CMGTX2 parça numarasına sahip olan bellekler Core i5 ve i7 sistemler tarafından desteklenen 1.65V sınırını da geçmeden bu hıza ulaşabiliyorlar.

Corsair Dominator GTX

Tabi Corsair bu hıza ulaşabilmek için P55 yongasetiyle iki kanallı bir yapılandırma kullanmış. Eğer Intel X58 yongasetine sahip bir sisteminiz varsa ve üç kanal bellek kullanmak istiyorsanız hızınızı 2133 MHz’ye düşürmeniz gerekiyor ki bu da hala oldukça yüksek bir hız. Ayrıca Dominator GTX bellekler AMD’nin AM3 soket yapısına sahip anakartlarıyla 1800 MHz saat hızı ve 6-6-6-18 gecikme zamanlamalarıyla çalışabiliyorlar.

Corsair bu bellekleri önümüzdeki haftadan itibaren sadece çevrim-içi mağazasından satacak. Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi verilmemiş ancak ürünün ileri seviye olması fiyatının da ileri seviye olacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın