Corsair 24 GB DDR3 Bellek Kiti Çıkardı

Yaklaşık 1300-1400 Dolarınız var ve nereye harcayacağınızı bilemiyor musunuz? X58 yongasetli anakartınızın altı bellek yuvasından üçünün boş kalması sizi rahatsız mı ediyor? Gelin sizi Corsair’in yeni 24 GB Dominator bellek kitiyle tanıştıralım. Her biri 4 GB olan altı tane DDR3 bellek birimi. Eğer DDR3 belleklerin vadesi dolmadan mümkün olan en yüksek kapasiteye ulaşmayı düşlüyorsanız ve bir Core i7 900 sistemine sahipseniz artık alternatiflerinizden biri bu ürün olabilir.

Corsair Dominator 24 GB DDR3 Bellek Kiti

Corsair’in Dominator serisi belleklerini yüksek hız ve düşük gecikmeleriyle tanırız. Ancak bu sefer durum pek de öyle değil. 1333 MHz hızı ve 9-9-9-27 gecikmeleriyle (1.65 V) başarımda pek iddialı olmayan yeni Dominator bellek kiti kapasitede en iddialı bellek çözümü olmaya karar vermiş. Zaten 4 GB bellek birimleri, 2 GB bellek birimleri kadar yüksek hız ve düşük gecikmelerde çalışmaya yatkın değillerdir. O yüzden bu değerleri normal kabul etmeliyiz.

Yine de Corsair bu kiti sıkı bir şekilde denediğini ve yüksek başarım sistemlerine yönelik hazırladığını vurguluyor. Bellek üreticisi diğer Dominator ürünlerinde olduğu gibi bellekleri DHX+ soğutma bloklarıyla donatmış ve daha da etkili bir soğutma için Dominator Airflow adlı bellek fanı hediye ediyor.

24 GB bellek neyime yarar demeyin. Fazla bellek göz çıkarmaz. Bilimsel hesaplama ve simulasyon yapanlar, HD video düzenleyenler ve birden fazla sanal makine çalıştıranlar büyük miktarda bellek kapasitesine ihtiyaç duyuyorlar.

1 Yorum

Bir cevap yazın