Cooler Master Storm Inferno Fare İncelemesi

Cooler Master’ın oyuncular için özel olarak geliştirdiği Storm Inferno fareyi inceliyoruz.

Geçmişteki kadar olmasa da, PC’de oyun oynamak her zaman için biraz lüks bir platform seçimi olmuştur. Akıcı bir performans için PC donanımına hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız ve belirli aralıklarla donanımızı yenilemeniz gerekir. Ama sıkıntı şu ki, PC için satın aldığınız çevre bileşenleri kaliteli değilse, donanıma ne kadar para harcarsanız harcayın tam anlamıyla keyifli bir oyun deneyimi yaşayamazsınız. Bazen bu gerçeği gözden kaçıran son kullanıcılar, PC donanımı için parayı gözden çıkarırken PC’nin diğer bileşenleri için pek bir cimri davranırlar.

Eminim bu satırları okuyan okuyucularımız arasında hala en son gittiği teknoloji fuarında dağıtılan MousePad ile idare etmeye çalışanlar vardır. Evet, böyle bir MousePad sizi internette sörf yaparken idare edebilir, ama sıkı bir FPS oyununda çoğu zaman yarı yolda kalırsınız. Aynı şey iyi bir fare için de söylenebilir. Kaliteli bir oyuncu faresi ile 5-10 dolarlık standart bir fare arasındaki farkı ancak bu ürünü de kullanan bir oyuncu fark edebilir.

Demek istediğim, bu tür kaliteli ekipmanların farkını ancak kullandıkça fark edebilirsiniz. Ucuz PC çevre bileşenleri sizi sadece idare eder ve genellikle siz bunun farkına varmazsınız. Bu tür kaliteli PC çevre bileşenlerinin bir diğer önemli avantajı ise, oldukça uzun ömürlü olmalarıdır. En son satın aldığımı Logitech G5 fareyi yaklaşık 3 yıldır sorunsuz bir şekilde kullandığımı söylersem, eminim ne demek istediğimi anlatmış olurum.

Bugün, inceleme altına alacağımız Cooler Master Storm Inferno fare, oyun deneyimi kesintisiz ve gerçek anlamda yaşamak isteyen PC kullanıcılar için. 

Lafı daha fazla uzatmadan elimizdeki özellik ürünlerin tasarımı ile başlamak istiyorum.

CoolerMaster-Inferno3.jpg

Inferno, Cooler Master’ın Storm ürün gamı altında oyunseverler için geliştirdiği üç fareden biri ve serinin fiyat/performans oyuncusu. Parlak bir yüzeye sahip avuç içi bölümün üstündeki Storm logosunu dikkatinizi çekmiştir. Bu logo, daha sonra değineceğimiz Storm profilleri aktif hale getirdiğiniz zaman aydınlanıyor.

2 Yorum

  1. crixallis31

    Ya bende platoon pl-m1000 kodlu fare var 64 bit işletim sistemi kullandığım için ek fare çalışıyor ama tuşarın ayarlarını değiştirmem için olan yazılım kurulmuyor acaba çip üreticisi 64 bit uyumlu yazılım geliştirmiş midir yazılımı bulup kursam farenin ayarlarını değiştirir mi yoksa çip üreticisindeki yazılım sadece fareyi çalıştıracak sürücüyü mü içerir ek özellikleri içermez mi bu konuda bilgisi olan var mı?Donanım kimliği olarak HIDVID_1BCF&PID_0007&REV_0112&Col01
    gözüküyor

Bir cevap yazın