Cooler Master NotePal ErgoStand: Notebook Soğutucu İncelemesi

Cooler Master’ın beş kademe yükseklik ayarı, gücü ayarlanabilir 140 mm fan ve 4x USB 2.0 Hub özellikleri ile dikkat çeken NotePal ErgoStand model notebook soğutucusunu inceliyoruz.

Bilgisayarlar ve internet erişimi günlük yaşımın bir lüksü değil, bir zorunluluğu artık. Üstelik hayatın hemen her alanında. Bu yüzden cebimizde akıllı cep telefonları, evimizde/işyerimizde masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar ile sürekli bilgisayar ve internetin kucağında yaşıyoruz. Fakat, bu modern yaşam tarzı dikkatli olmazsak bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Daha önce bu konuda yazdığım bir haberi hatırlıyorum. 12 yaşında bir çocuk, dizüstü bilgisayarını uzun süre kucağında kullandığı için bacağında ciddi bir yaralanma olmuştu. Uzmanlar, dizüstü bilgisayarların çalışırken vucüda temas etmemesi gerektiğini belirtiyorlar. Bu kadar da değil; uzun süre bilgisayar karşısında oturanların belli aralıklarla dinlenmeleri, hareket etmeleri, dik bir şekilde oturmaları ve dizüstü bilgisayar kullanırken başlarını fazla öne eğmemeleri gerektiğini biliyoruz. İşte, bugün inceleyeceğimiz Cooler Master NotePal ErgoStand notebook soğutucusu sağlıklı bir dizüstü kullanımı için tasarlanmış ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyor. O halde bize sağlıklı bir kullanım esnekliğini sunan ürünümüzün tasarımı ile başlayalım.

NotePal ErgoStand sade ve şık tasarıma sahip bir ürün. Bunun yanında esnek bir tasarıma sahip. Ürünün iki tarafında bulunan taşıma kulpları ile dizüstü bilgisayarınızı yerinden soğutucudan ayırmanda taşıyabiliyorsunuz. Resimlerle devam edelim.

NotePal ErgoStand’in beş farklı yükseklik ayarı sayesinde (45 dereceye kadar) dizüstü bilgisayarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanabilmek mümkün. Bulunduğunuz ortama ve bilgisayara bakış açınıza göre yüksekliği ayarlayabilmeniz hoş bir artı. Yükseklik ayarları arasında geçiş gayet rahat, ve bir kere istediğiniz ayarı yaptığınız zaman herhangi bir oynama durumu söz konusu olmuyor.

Özellikle harici bir klavye ve fare ile bu ürünün fayfalarını daha net görebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Valek

    Çok güzel bir soğutucuya benzemesine rağmen notebookun 10 da 1 lik fiyatı ile bence çok pahalı 110 TL türkiye satış fiyatı yerine 50 TL civarlarında olsa tüketici için mükemmel bir ürün olurdu.

Bir cevap yazın