Cooler Master CS-M Weapon of Choice M4 DM Fare Altlığı İncelemesi

Cooler Master’ın uygun fiyatı ve kalitesi ile dikkat çeken fare altlığına göz atıyoruz.

Tıpkı iyi bir oyuncu faresi gibi, kaliteli bir fare altlığı da kaliteli bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir. 1-2 TL’e satılan fare altlıkları ile kaliteli bir fareniz varsa bile yeterli başarımı almak zordur. Üstelik kalitesiz bir fare altlığı, iyi bir fiyat vererek satın aldığınız farenizin tabanında daha kolay aşınmaya sabep olur. Yani kaliteli bir fare ile kaliteli bir fare altlığı ayrılmaz bir bütün gibidir. Üstelik kaliteli fare altlıkları oldukça uzun ömürlü olmalarına rağmen, öyle el yakan ürünler değillerdir. “Kaliteli al, bir kere al” durumu anlayacağınız.

Geçtiğimiz günlerde incelemesini yaptığımız Cooler Master Storm Inferno‘nun yanında hediye olarak CS-M Weapon of Choice M4 DM fare altlığı da sunuluyordu. Bizde, hazır Inferno’yu detaylı bir şekilde test etmişken, “neden bu ürünü de beraber incelemeyelim” dedik.

Inferno ve Weapon of Choice M4 ile bir haftadan fazla süren beraberliğimizin ayrıntılarına geçmeden önce ürünün detaylarına ve özelliklerine göz atalım.

CM Storm M4 Weapon of Choice

CS-M Weapon of Choice M4 DM

Ürünün üzerinde FPS oyunlarının değişmez silahı olan M4 otomatik piyade tüfeğinin bir işlemesi ve “Weapon of Choice” yazısını görüyoruz. Bu tasarım, FPS oyuncularının sevebileceği bir fare altlığına olan vurguyu yansıtıyor. Ayrıca, tasarımda gözü alacak parlak renklerden kaçınıldığını ve beyaz, gri ve siyahtan oluşan sade bir renk paletinin tercih edildiğini görüyoruz. İyi bir oyuncu fare altlığı tasarımı böyle olmalı işte…

CM Storm Weapon of Choice M4’nin üst yüzeyi için özel Duramesh (doğal kauçuk) kumaş tercih edilmiş. Duramesh kumaşın özel dokuması, fare üzerinde kontrolü seven oyunseverlere hitap ediyor. Zira, fare altlığını kullandığımız sürece kumaş yüzeyin en ideal fare kontrolü için geliştirildiğini hissedebiliyorsunuz. Fareniz Weapon of Choice M4 üzerinde ne çok hızlı, ne de yavaş hareket ediyor.

Weapon of Choice M4’ün bu özellikleri ile yüksek DPI hassasiyet değerleri ile oyun oynamayı sevenler için geliştirildiğini söyleyebiliriz. Fare altlığının özellikle lazer takip hassasiyeti oldukça yüksek. Zaten sıkı oyuncuların tercihi lazer fare olmalı.

CM Storm M4 Weapon of Choice Duramesh Yüzey

Duramesh kumaşın yüzeyinde herhangi bir pürüze de rastlamadık; farenizin kaydırma çubukları kumaş üzerinde gayet akıcı hareket ediyor. Bu ürünü üç senelik kesintisiz kullanım sonucunda artık kaydırma çubukları eskimiş Logitech G5 farem ile de deneme şansı buldum ve sonucun pek farklı olduğunu söyleyemem. Özellikle plastik yüzeyli ve aşırı kaygan bir fare altlığı ve bu ürün ile yaptığım deneylerden sonra daha iyi fare kontrolü için kumaş yüzeyin bariz şekilde daha iyi bir seçim olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın