Computex 4. Gün – AMD ile Dans

İşte buraya kadar; benim için son gün. Computex’in bitmesine daha iki gün var ama artık fuarı halka açacaklar. Halk fuar alanlarına doluşunca neler olur hepimiz biliriz, değil mi? Herhalde fuar alanı tımarhaneye dönecek, ortalık yerli halkla omuz omuza sürtüşmeyi istemeyeceğiniz kadar sıcak ve nemli olacak.

Evet, hala sıcak ve nemli. Hayır, yerli halkla bir alıp veremediğim yok.

Cidden… itirazlara direnç gösteremeyecek kadar yorgunum. O yüzden işte bakın, AMD’nin binanın tepesindeki çekiç balonunun resmini yayınlıyorum.

 Bakın! Computex'teki 1. ve 2. Salon binaları üzerindeki AMD çekicinin resmi. Aşağıda neler oluyor biliyorum!

Bakın! Computex’teki 1. ve 2. Salon binaları üzerindeki AMD çekicinin resmi. Aşağıda neler oluyor biliyorum!

Evet, AMD fanatiklerinden birinden bir e-posta aldım; K8 KBK’sı hakkında yazdıklarımla ilgili uzun uzun vaaz çekiyordu. Sorusunu cevaplayayım: Hayır, Intel ile sözleşmem yok.

Sanırım AMD’nin yeşil fanatikler ordusu bu resmi görünce çok rahatlayacak ve pek çok şeyi yansıttığını düşünecekler. Hakikaten, bu görüntü ilahi bir patlamayı çağrıştırıyor, üzerimizde deprem kadar etkisi var. Dalga geçmiyorum…

Haydi hepimiz resimdeki çekici kucaklayalım, Intel pazarlamacılarının asla ulaşamayacakları bir etki yaratalım.

İŞTE, ne kadar adil davranabildiğimi, AMD fanatiklerini de yalayabileceğimi siz de gördünüz. Ve karşınızda AMD dansçıları!

Woo, woo!


Woo, woo!

Get down on it,

Get down on it……..

 Bakın! AMD'nin dansçıları, çılgın AMD destekçilerini Gigabyte standında havaya sokuyorlar. Dansçılar ne kadar esnekler, sanki birer yay gibiler; galiba AMD'nin Intel ile rekabet etmekte de bu kadar kıvrak ve becerikli olacağını ima ediyorlar.

Bakın! AMD’nin dansçıları, çılgın AMD destekçilerini Gigabyte standında havaya sokuyorlar. Dansçılar ne kadar esnekler, sanki birer yay gibiler; galiba AMD’nin Intel ile rekabet etmekte de bu kadar kıvrak ve becerikli olacağını ima ediyorlar.

AMD dansçıları maskeli olduğu için biraz hayal kırıklığına uğradım ancak tamamen giyiniktiler ve ağırbaşlılığı elden bırakmadılar; AMD’nin imajını güçlendirmek için iyi şeyler bunlar.

Ben de burada esneyip zıplayarak ritme ayak uyduruyorum AMD fanatikleri, beni biraz rahat bırakın, tamam mı?

Eyvah, pistte sadece 3 kişi var; sekizi tamamlamak için 5 kişi eksik. Tabii belki de öküz altında buzağı aramamalıyım; bu sadece bir dans da olabilir.

Şimdi herkes mutlu mu? Intel’le de, AMD ile de dans ettik. Hatta C3’ü bile inceledik. Tabii kimse şimdi gidip bir PowerPC işlemciyi öpmemizi, UltraSPARC işlemcinin gönlünü almamızı istemiyorsa.

O halde fuar gezilerimize devam edelim.

Bir cevap yazın