CompeX 2010 Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

CompeX 2010 Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı başladı.

Compex GameX LogoTürk Telekom grubu şirketlerinden Sobee Studios’un ana sponsorluğunda düzenlenen CompeX 2010 Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı bu yıl da Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı.

CompeX’de bu yıl neler var bir bakalım.

Sony, 2-5 Aralık tarihleri arasında COMPEX/GameX 2010 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’na 250 metrekarelik aktivite alanı kuruyor. Katılımcılara Gran Turismo 5’i 3D oynama, PlayStation® Move ile yenilikçi hareket deneyimleri yaşama, en son model VAIO’lar ile tanışma ve Sony’nin yarattığı eşsiz 3D dünyasını yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Asus tarafından gerçekleştirilen WGT oyun turnuvasının finalleri ve ödül töreni de COMPEX/GameX 2010 fuarı’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca, Türk Telekom, Sobee’nin700 metrekarelik standında, 4 gün boyunca sürecek ödüllü turnuvalar ve yeni oyun lansmanları da yapılacak. Üniversite  öğrencilerini de unutmayan Türk Telekom, fuar alanında oluşturacağı platform ile teknoloji çalışmalarını sergileme imkanı sağlayacak.

X-wishes racing fuar alanındaki 500 metrekarelik simülasyon alanında en zorlu yarış pistlerini dijital ortama taşırken, çeşitli turnuvalar ile ziyaretçilere kıyasıya yarışma imkanı da sunacak.

Oyun makinaları konusunda Türkiye’nin önde gelen markalarından Balo, COMPEX/ Gamex Fuarındaki standında, online dart, pinball, air hockey ve dijital basketbol oyunlarının tanıtımını gerçekleştirerek, ziyaretçilere zevkli ve bir o kadar da heyecanlı dakikalar yaşatacak.

GameX, uçmayı ve uçakları sevenleri de unutmuyor. Anadolu Jet, standındaki uçak  simülatörlerinde, farklı uçak modelleriyle gökyüzünün sınırsız heyecanını fuara taşıyacak.

Geleceğin dijital teknolojisi olarak hayatımıza giren 3D teknolojileri de GameX Fuarına damgasını vuracak. Sony ve Toshiba, 3 D teknolojisinde geldikleri son noktayı, özel gözlükler ile COMPEX/GameX’de ziyaretçiler ile paylaşacaklar. Ayrıca Dell, Asus ve Lenovo’da en özel oyun konfigürasyonlarının tanıtımını GameX’de gerçekleştirerek, hayal dünyasının sınırsızlığını bir kez daha gözler önüne sunacaklar.

Uluslararası on-line oyun firmalarının da katılımı ile ziyaretçiler arasında ödüllü oyun turnuvalarının gerçekleştirileceği fuar için ziyaretçiler www.compex.com.tr ve www.gamex.com.tr web adreslerinden ücretsiz davetiye alabilecekler.

Aynı zamanda Avea kullanıcıları, cep telefonlarının ekranında servis sağlayıcı olarak “Avea” yazısını göstererek COMPEX/GameX fuarını herhangi bir ücret ödemeden ziyaret edebilecekler.

Oyunseverlerin Compex 2010’u kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın