COMPEX 2007 ve Intel GameX

COMPEX 2007 ve Intel GameX

COMPEX Consumer 12. Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu 24 – 27 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Fuarın bizler için önemi büyüktü çünkü Türkiye’nin en büyük oyun festivali “Intel GameX” bu fuara dahildi. Organizasyonun başını Intel, HP ve Asus gibi büyük firmalar çekiyor. Bu firmaların ortaklaşa festival için özel olarak yapılandırdığı toplam 180 oyun sistemi ve Logitech tarafından sağlanan profesyonel oyuncu ürünleri ile 1250 metrekarelik alanda Türk oyuncularına güzel anlar yaşatıldı. Intel GameX oyun festivalinde düzenlenen LAN Party’leri birincilikle tamamlayanlara yurtdışında yapılacak oyun festivallerine katılım başta olmak üzere özel ödüller verildi.

Ayrıca Intel GameX çerçevesinde, BenQ özel aktiviteleriyle oyuncularla buluştu. Resmi güvenlik yazılımı destekçisi NOD32 de özel Kendo (Japon savunma sanatı) gösterileri ile Intel GameX’e renk kattı. COMPEX Consumer 12. Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu’nda “Hadi Oynayalım” temasıyla yola çıkan ASUS, milyonlarca hayranı olan Counter Strike ve Warcraft 3 oyunlarıyla oyuncuları karşı karşıya getirdi. Final karşılaşmaları sonunda birinci olan oyuncuların her birine WGT Game PC, ikincilere 17″ ASUS LCD monitör, üçüncülere ise ASUS ekran kartı hediye edildi. Büyük turnuvaların yanı sıra düzenlenen küçük LAN Party’deki finalistlere ise destekçi firmalar tarafından donanım ürünleri hediye edildi. Üstelik LAN Party etkinliklerine katılım da ücretsizdi.

THGTR teknolojinin takipçisi olarak, Intel GameX’i sizler için dolu dolu yaşadı. Organizasyonun derinliklerine inelim ve bu büyük atılımı sizlere gün gün anlatalım.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Sabırsızlıkla bekliyordum ve sonunda açıldı gittim. Gerçekten gittiğime değdi harika bir organizasyon olmuş. Vakti fe fırsatı olanların kesinlikle gitmesini tavsiye ederim. Özellikle gameX bu yıl çok başarılı olmuş.

Bir cevap yazın