Company of Heroes Tasarımcısı Brian Wood Hamile Eşi İçin Kendisini Feda Etti

Company of Heroes online baş tasarımcısı Brian Wood, trajik bir trafik kazasıyla hayatını kaybetti.

“Bizi kurtarabilecek tek şeyi yaptı. Bize verdiği hediyeyi asla boşa çıkarmayacağım.”

Erin Wood, Relic’in Company of Heroes ekibinde online baş tasarımcı olarak görev yapan kocası Brian Wood’un ardından bu sözleri sarf ederken emin olduğu tek şey, karnındaki bebeği onun cesur anısıyla yetiştireceğiydi şüphesiz.

Öyle ki 33 yaşındaki Brian Wood, tamamen kontrolden çıkıp ters yöne giren Chevrolet Blazer’la kafa kafaya çarpışmamak için ani bir fren yaparak Subaru’sunun direksiyonunu sağa doğru kırmış ve çarpışmanın bütün şiddetini kendi tarafına toplayarak 6 aylık hamile eşinin hayatını kurtarmış.

Briand Wood

Brian ve Erin Wood...

Cuma gecesi Seattle yakınlarında meydana gelen trajik kazanın nedeni olaraksa Chevrolet sürücüsü Jordyn B. Weichert (21) gösteriliyor. Zira Jordyn, kazağını çıkartmak için aracın kontrolünü yanında oturan Samantha R. Bowling’e (22) bırakmış ve araç saniyeler içinde kontrolden çıkmış.

Bu trajik gecede Brian Wood ile beraber Jordyn Weichert’in kontrolündeki Chevy Blazer’ın arka koltuğunda oturan Jacob Quistorf (25) ve Francis Malloy da (26) hayatlarını kaybetmiş.

Jordyn Weichert, üç kişinin ölümüne sebebiyet vermekten dolayı tutuklanırken hastanede tedavi gören Samantha Bowling’in sorgusu da devam ediyor.

Bu trajik geceden geriye kalansa Erin Wood’un yürek burkan şu sözleri oldu:

“Her zaman bizim için fedakarlık yapmaya hazırdı. Karşınıza çıkabilecek en sıcak kalpli insandı; işini ve ailesini çok seviyordu. Hayatımın geri kalanını onsuz nasıl geçireceğim emin değilim. O benim için bir armağandı; birlikte geçirdiğimiz tek bir anı bile değiştirmek istemezdim.

 

Bebeğimiz Kasım ayında dünyaya gelecek, yani çok kısa bir süre var ve onda Brian’dan ufak izler görmeyi bekleyeceğim. Şu an bana güç veren şey bu.”

Brian Wood’un babası Ed Wood’un da dediği gibi; bu onlar için olduğu kadar biz oyunseverler için de büyük bir kayıp.

Bir cevap yazın