Command & Conquer 4: Tiberian Twilight Ön İnceleme

Multiplayer ve Oynanış

İşte geldik yazımızın ana konusuna. C&C 4: Tiberian Twilight’ın çoklu oyuncu bölümüne mercek tutalım. Menüler bölümünde çoklu oyuncu bölümüne nasıl dahil olduğumuz yazmıştım. Bu bölümde ise tamamen oynanışa değineceğim.

Öncelikle kendinizi değişen oyun sistemine şimdiden hazırlamanızı rica ediyorum. Kurulan üslere dayalı bina dik, işçi üret, kaynak topla real-time strategy RTS (Gerçek zamanlı strateji – GZS) oynanışı tabusu yıkılmış. The Crawler adı verilen taşınabilir ana üssümüz sayesinde artık bir yere bağlı kalmıyoruz. Tüm sistemi üzerinde taşıyan üssümüz sayesinde kolonice hareket ediyoruz. İstediğimize ve koşullara göre konuşlanma ile hareket etme bizim irademize bağlı. Aklıma direk Universe at War: Earth Assault’dan Hierarchy grubu ve World in Conflict geldi.

command and conquer 4 ön inceleme 10

Crawler’lar üç sınıfa ayrılmış durumda. Saldırı, Savunma ve Destek. Oyuncular kişiliklerine göre savaşlarda özelleştirilmiş rollere bürünecekler. Oyuna az da olsa RPG (rol yapma) öğeleri eklenmiş dersek herhalde yanlış yapmış olmayız. Crawler’larımızı yönetmek için başlangıçta haritada belli olan konuşlandırma bölgesinde bir yeri işaretliyoruz. Konuşlandırma bölgeleri arı peteğine benzeyen altıgen şekillerinin birleşimi ile işaretlenmiş yerlerdir. Şimdide Crawler sınıf çeşitlerine yoğunlaşalım.

6 Yorum

 1. İbrahim

  Merhabalar…

  C&C 4 için yazınızı okudum ve çok beğendim .

  Bu oyunu çok seviyorum ama bu sürümü bi türlü oynamayı beceremedim, ea account oluşturdum sitede profil bilgilerimi girdim fakat oyunu açtığımda email ve passwordu giriyorum ama kabul etmiyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin.

  Şimdiden teşekkürler.

 2. Talha Turhal

  Merhaba İbrahim, öncelikle teşekkür ederim. Bana e-posta ve şifreni girince aldığın hata mesajını yazar mısın? Ona göre bir şeyler söyleyeceğim.

Bir cevap yazın