Comdex Sonbahar 2002 – 3. Gün Görüntü Ürünleri Mercek Altında

Bu ara sizlerden monitör dünyasındaki gelişmeleri aktarmamızı isteyen çok sayıda e-posta alıyoruz. Monitör piyasası son yıllarda bazı değişimlere sahne oldu, bu arada bazı üreticilerin birleşme yoluna gittiğini de gördük. Artık düz kare LCD ekranların giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, monitör üreticileri de eski şatafatlı günlere yeniden dönmeye hazırlanıyorlar. Bununla birlikte LCD monitörler için hala geçerli olan bir durum var: Herkes bunlardan bir tane satın almak istiyor, ancak yüksek fiyatları nedeniyle bu hayallerini gerçekleştirebilen kullanıcıların sayısı oldukça az. Yine de kurumsal alıcıların bu ürünlere büyük ilgi göstermesi, bu cihazların hem fiyatlarının ucuzlamasına, hem de daha geniş kitleler tarafından kullanılmasına ön ayak oluyor.

Günümüzde hala standart monitör teknolojisinden vazgeçebilecek konuma gelmiş olmasak da, monitör seçimindeki trendin daha ince ve seksi modellerin tercih edilmesi yönüne doğru kaydığı bir gerçek. Bu arada standart LCD monitörlerin fiyatlarındaki iniş devam ederken, 16:9 geniş ekran LCD monitörlerin yaygınlaşması veya monitörlerin istendiğinde yan çevrilerek kullanılabilmesini sağlayan pivot özelliği gibi ortaya koyulan her yeni teknoloji, fiyatlardaki düşüşü biraz daha hızlandırıyor.

Biz de sizin istekleriniz doğrultusunda, monitör dünyasının Comdex fuarındaki yansımalarını inceleme altına aldık ve evinizi ipotek ettirmeden bunlardan bir tane satın alabilmek için daha ne kadar zaman geçmesi gerektiğiyle ilgili bir araştırma yaptık.

Biostar – Önce Müşteri Memnuniyeti

Biostar’daki görevlilerle görüşmeye gittiğimizde, bize söyledikleri ilk şey, sattıkları her üründe müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmanın kendileri için öncelikli amaç olduğunu vurgulamak oldu. Biostar henüz birçok kişinin belleğine kazınmış markalardan biri değil. İşin ironik tarafı, Biostar da sizin onlardan pek fazla haberdar olmadığınızın farkında ve markalarının daha fazla tanınabilmesi için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar.

Biostar’ın eksiksiz bir ürün yelpazesi mevcut ve bunlar arasında NVIDIA ve SIS yongaları taşıyan çeşitli ekran kartları da bulunuyor. Biostar şu anda AMD, Intel, VIA, SiS ve NVIDIA yongasetine sahip anakartlar üretmeye ağırlık vermiş durumda. Geçtiğimiz Ekim ayında Athlon Platformunda DDR400: 9 Anakartın Karşılaştırması başlıklı yazımızda Biostar’ın anakartlarına bir göz atmıştık.

Biostar görevlileriyle yaptığımız görüşmede, genel olarak müşteri memnuniyetine verilen önem sık sık vurgulandı. Bizler de yeni çözümler sunma konusunda iyi bir firma olduğunu düşündüğümüz Biostar’dan inceleme için daha fazla ürün göndermelerini rica ettik. Biostar yetkilileri, ürünlerini deneyenlerin kesinlikle pişman olmayacaklarını ifade ederek ürünlerinin kalitesine olan inançlarını vurguluyorlar.

Biostar K8VHA

Birçok anakart üreticisi gibi Biostar da, AMD’nin 64 bit Hammer işlemcisi için kullanılacak anakart çözümünü elinde hazır bulunduruyor: Biostar K8VHA. Ah bir de AMD Hammer’i piyasaya sürseydi…

Biostar 845GE

Biostar 845GE, bir P4TGE çözümü.

Biostar grafik kartları.

Biostar grafik kartlarına genel bir bakış..

Biostar'ın herşey dahil, düz panel monitörü de içinde entegre çözümü.

Biostar’ın herşey dahil, düz panel monitörü içinde ‘barebone’ entegre sistem çözümleri de mevcut.

Bir cevap yazın