Comdex Sonbahar 2002 – 1. Gün

Comdex’in birinci günü,pek bildiğimiz Comdex gibi geçmedi. Konuk sayısı geçen yıla göre azalmış. Birçok firma, LVCC sergi katının konforundan ve pahalılığından vazgeçip yerel otellerdeki süitleri ve toplantı odalarını seçmiş. Bu durum, sergi katındaki üreticilerin sayısını bizim düşündüğümüzden çok daha aşağıya çekmiş. Key3Media birtakım finansal problemlerle boğuştuğunu ve Comdex ismini ve haklarını satmak zorunda kalabileceğini duyurdu. Evet, bu Comdex, fakat bizim hatırladığımız Comdex değil.

Las Vegas Hilton

Comdex’in geçmişinin izlerinin taştığı Las Vegas Hilton’un kocaman ve ıssız koridorlarının arasında biraz ikram, hatta fuarın organizatörü Key3Media’nın aksi bir çalışanını boşuna aradık. Heyhat, boşlukta kimse sesinizi duyamıyor.

Yine de THG, bu senenin Comdex olayının gidişatını size ulaştırmak için tam takım siperlerinde. Üç günün izlenimlerini ve ardından bir sonuç raporunu yayınlayacağız. Tabii bu durum, yazabilecek yeterli şey bulabilirsek geçerli olacak. Eğer Comdex’in ilk günü bir gösterge ise, şirketlerin de mali zorluklardan etkilendiğini ve yeni ürün tanıtımlarında geçen yıllarda olduğu gibi agresif olmadıklarını söyleyebiliriz. Biz yine de kumarhanelerde tek kollu canavarların önünde oturmak yerine dışarı çıkıp bir hikaye bulacağız.

Adı GeForce FX

Günün en önemli olayının Nvidia’nın GeForce FX’i duyurmasıydı ve bu hiç de sürpriz değildi. Nvidia bu sabah Bellagio’da şık bir tanıtımla, bu zamana kadar NV30 olarak bilinen yeni jenerasyon kartının, GeForce FX olarak adlandırılacağını duyurdu.

GeForceFX

Nvidia’nın başkanı Jen Hsun Huang, sahneye çıkıp herkese, beklenen yeni jenerasyon kartın GeForce FX olarak adlandırılacağını duyuruyor.

Eğer kaçırdıysanız, Lars dün GeForce FX: NVIDIA Hollywood Yolunda mı ? başlıklı mükemmel bir yazı yazmıştı. Bu satırların yazarı gibi Lars’ında kafasında GeForce FX hakkında cevaplardan çok sorular kaldı. Bana göre, olayın cazibesini düşüren iki nokta, bir süre için test etmek için örnek kartları göremeyecek olmamız ve bir süre için kimsenin GeForce FX alamayacak olması. Bu yüzden bekleyiş bitmedi ve belki de bu çoğu kişinin baş etmekte zorlandığı bir şey.

Bir cevap yazın