Codemasters Dirt: Showdown’ı Duyurdu

2012 Mayıs ayında çıkacak oyun için bir de video yayınlandı.

Codemasters bugün yeni oyunu Dirt: Showdown’ı duyurdu.

2012 Mayıs ayında raflarda olması beklenen oyun için yayınlanan basın bülteni şu şekilde:

Hız, tarz ve yıkım dolu sürüşlere hazır olun; Codemasters bugün ödüllü DiRT serisinin aksiyon dolu yeni oyunu DiRT Showdown’ın 2012 Mayıs ayında Microsoft Xbox 360, PlayStation 3 ve PC için piyasaya çıkacağını duyurdu.

DiRT Showdown’da oyuncular rekabet ve kapışma dolu yarışlarla dolu bir dünyaya adım atacaklar, kaos ve karmaşa dolu motorize turunda ‘Showdown’ finallerine katılmaya çalışacaklar. 

DiRT Showdown’un rallileri konu olan DiRT 3’ün bir devam oyunu değil; DiRT ekibinin sunduğu yepyeni bir deneyim olduğunu belirten Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Julian Widdows, “Codemasters Racing Studio’nun parkur tasarımı, grafik, yapay zeka, hasar fiziği ve online alanlardaki gücünü kullanarak, daha ilk yarıştan itibaren erişebilirliğe ve eğlenceye yoğunlaşan yeni bir yarış sahası yaratıyoruz” diye konuştu.

DiRT Showdown’un benzersiz Codemasters hissini koruyarak arcade yarışları alanına giriş yaptığının altını çizen Kıdemli Oyun Tasarımcısı Mike Chapman,  “Oyuncular ister hızlarını arttırmak için nitro kullansın, ister rakiplerine çarpsın veya tehlikeli hareketler yapsın, DiRT Showdown’un yeni tutuş sistemi ve müthiş hasar motoru her bir etkinliğe inanılmaz bir heyecan katacak” dedi.

DiRT Showdown’un aksiyon dolu yarışlarında üç kategori bulunuyor. Oyuncular Racing etkinliklerinde rakiplerini sollamak, rampalar, kestirme yollar ve engellerle dolu parkurları aşmak için nitro kullanacaklar. Demolition Derby temalı etkinliklerde oyun dünyasının en gelişmiş hasar motorlarından biri sayesinde zafere ulaşmak için diğer arabalara çarpıp parçalayacaklar. Son olarak da Hoonigan etkinliklerinde oyuncular kendilerine serbest stil sürüş kahramanı olma şansı verecek yepyeni kontrollerle çılgın hareketler yapacakları parklarda seyircilere unutulmaz gösteriler sunacaklar.

Oyuncular San Francisco’dan Miami’ye, Londra’dan Tokyo’ya rakiplerine üstünlük sağlayacak ve seyircilerin desteğini arkalarına alacaklar. Ateş gösterileri, lazerler ve binlerce seyirci her bir mekanı tam bir spor eğlencesi atmosferine, oyuncuların gösterileri için mükemmel bir sahne haline dönüştürecek. Dört şampiyonaya dağılmış 50’den fazla etkinlik gündüz ve gece yarışlarında oyuncuları karlı, yağmurlu ve güneşli havalarla zorlayacak.

DiRT Showdown heyecan verici off-road araçlarından oluşan bir kadroya sahip. Ken Block’un yeni Gymkhana FOUR H.F.H.V. Ford Fiesta’sının da dahil olduğu, bir çok farklı sınıftan çok sayıda araç sizi bekliyor. Büyük arabalardan Amerikan arabalarına, kamyonlardan cenaze araçlarına, kamyonetlere kadar çok sayıda aracı kullanarak hareketler yapabilecek, yarışabilecek ve rakiplerinizi yok edebileceksiniz.

DiRT Showdown Codemasters’ın en bağlantılı oyunu olacak – bölünmüş ekran çokluoyuncu, sekiz oyunculu online yarışlar, hızlı parti oyunları ve YouTube entegrasyonu standart olarak gelen özelliklerden birkaçı. Oyuncular ayrıca online olsun veya olmasınlar arkadaşlarına ‘Showdown Challenges’ ile meydan okuyabilecekler.

Ödüllü EGO Game Technology Platform ile güçlendirilen DiRT Showdown, Microsoft Xbox 360, PLAYSTATION 3 ve PC için 2012 Mayıs ayında piyasada olacak.

Yayınlanan videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.

6 Yorum

  • Uğur Yurtsever

   Evet, zaten seri bir süredir ralliden ziyade çeşitli off-road atraksiyonlarına doğru bir eğilim içerisindeydi. Dirt: Showdown da sanırım bu eğilimin tavan yaptığı oyun olacak.

 1. Ziyaretçi

  artık yeter. ne zaman uzun etaplardan oluşan gerçekçi ralli oyunları yapacaklar.
  dirt oyunlarının grafikleri, sürüş hissi, yol tutuşu güzel ama parkurlar çok kısa. gerçek bir ralli içindeymiş gibi hissettirmiyor maalesef. umarım codemasters olur ya da başka bir oyun firması olur, güzel bir ralli oyunu yaparlar.

 2. Ziyaretçi

  beyler codemasters arcade de yapar zaman zaman simülatör de. Rayından çıkmaz bu firma merak etmeyin. Grid 2 gelicek 2012 de ayrıca dirt 3 ve F1 2011 yeni çıktı. Simülatör istiyorsanız bunları oynayın şimdilik

Bir cevap yazın