Codemasters: “Colin McRae Dirt 3 Bomba Gibi Geliyor”

Dirt 3’ten ilk detaylar açığa çıkıyor.

Codemasters’ın Colin McRae Dirt 2 ile yakaladığı 2 milyonluk satış başarısını düşünürsek serinin devam etmeyeceğini düşünmek ahmaklık olurdu. Hatta Codemasters’ın bu tip oyunlar yapmaya devam etmesi için büyük satış başarıları da gerekmiyor. Zira onlar bu işi en iyi yapan oyun stüdyosu ve bu alanda onlara meydan okumaya cesaret edebilecek kimse yok.

Codemasters’ın marka müdürü Edward “Newby” Robson’ın, geçtiğimiz Mart ayında resmi olarak duyurulan Dirt 3 hakkında MCV’ye bugün yaptığı açıklamalar, serinin bu yeni üyesi hakkındaki ilk detayları açığa çıkıyor:

“Stüdyomuz yeni projenin yapımına çoktan başladı ve EGO motorunu da geliştirmeye devam ediyor. Bu oyunla birlikte Codemaster Rally Stüdyosu’nun önceki oyunlarında görmediğimiz (Dirt serisinden bahsediyor) bazı özellikler geri dönecek ve tabi ki birçok yeni sürpriz olmadan da buna yeni bir Codemasters oyunu diyemeyiz.

 

Bir marka için geliştirilen yeni bir özelliğin diğer bir marka için de kullanılabilmesi, tek bir oyun motoru anlayışının doğasında var. Bu da demek oluyor ki F1 2010’da göreceğiniz birçok dinamik özellik gelecekte yapacağımız diğer yarış oyunlarında da karşınıza çıkacak. Oyuncular, bu paylaşımın ve stüdyolarımız arasındaki sağlıklı rekabetin meyvelerini yeni Dirt oyunlarında toplayabilecek, çok daha ekstrem çevre koşulları içerisinde.”

Başlangıç olarak hiç fena sayılmaz. Codemasters’ın öncelikli hedefinin Eylül ayı sonlarında yarışseverlerle buluşacak F1 2010 olduğunu düşünürsek, Colin McRae Dirt 3 hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

3 Yorum

  1. mehmet mesut

    gelsin gelsin codemaster online sistemi şimdiye kadar oynadığım tüm oyunların online sisteminden çok daha güzel ne pes 2010 ne nba2k10 ne gta 4 hiçbiri online modda dirt2’nin yerini tutmuyor. . f1 ve dirt 3 harika bir ikili olacağına eminim.

  2. Baybars Yontar

    Acaba bi sorum olcak Aranızda Half-Life 2 Deatmacth ı olan varmı ? varsa xfire: bortechine steam: baybitos34    2 kisinden birini ekleyip bana mesaj atsın COOP MAPI için adam arıoruz

Bir cevap yazın