Cliff Bleszinski: “Gears of War 3’e 8/10 Verenler Bu Oyundan Nefret Ediyor”

Evet, bir oyun tasarımcısı daha saçmaladı.

Aslına bakarsanız mormal şartlar 10 üzerinden 8 puan alan bir oyun için oldukça iyi şeyler söylenir ve bu oyunun yazar tarafından övüldüğü düşünülür. Ancak Epic Games’ten Cliff Bleszsinki’ye göre bu hiç de doğru bir yaklaşım değil. Zira Cliffy B. Gears of War 3’e 10 üzerinden 8 verme cüretini gösteren (!) bazı yayın organlarını oyundan nefret etmekle suçlamış.

VG 24/7‘ye konuşan (gün içinde bir Bulletstorm haberi çıkarmıştık buradan) Cliffy B, “oyunun bu sabah gelen inceleme skorlarından memnun musunuz” sorusunu şu sözlerle yanıtlamış.

Nefret gösteren bazı kinci incelemeler dışında muhteşem gidiyor.

Peki kim bu “kinciler”?

Tecrübeli tasarımcı, bu soruya “Avrupa’dan bazı oyun siteleri” diyerek yanıt veriyor (Oyuna 8 veren Eurogamer’ı kastediyor).

VG 24/7 editörünün “peki oyunla dertleri neymiş” sorusuna Cliffy B’nin verdiği cevap ise incelemeyi okumadığını gözler önüne seriyor.

Bilirsiniz, tam olarak toparlamadım. Çok savunmacı görünmek istemem. En doğru şekilde nasıl söyleyebilirim? İnsanlar çıkıp Gears 2’ye Gears 3’ten daha yüksek puan verdiğinde bu beni üzüyor. Çünkü bana göre Gears 3 her açıdan çok daha iyi bir oyun.

Elbette her tasarımcının oyunlarına yapılan eleştirilere karşı bir şeyler söyleme hakkı vardır. Ancak Cliffy B örneğine bakarsak, daha fazla şişirme puan alamadığı için kalbi kırılmış yorgun ve son derece kaba bir insan görüyoruz.

4 Yorum

Bir cevap yazın