Civilization V’e İspanya ve İnka dopingi

Geçtiğimiz haftalarda Cengiz Han’ı yönetme şansı bulduğumuz Moğol DLC’si ile oyuncuları sevindiren yapımcılar, yine iş başında. Civilization V’in yeni DLC paketi belli oldu. Take Two resmi forumunda yer alan Civilization alt forumunda bir yetkilinin açtığı konu Civ severleri heyecana boğdu.


Double Civilization and Scenario Pack sloganıyla çıkması beklenen deli dolu bir DLC geliyor. İspanyollar ve İnkalar’ı barındıran DLC “New World” adındaki senaryoyu oynayacağız. 


Civ 5 isabel


Haberi ilk aldığımda aklımdan İspanya için Cortez geldi ama foruma bakınca rahatladım. İspanyollar seçildiğinde tarihi şahsiyet olarak Katolik İsabel haşin bakışlarıyla karşımızda beliriyor. Önemli bir bayandır kendileri… İspanya’nın siyasi birliğini sağlamıştır. Ama İspanyollar için İsabel’in seçilmesinin en büyük etkeni Kristof Kolomb’a “Yeni Dünya” serüveni için destek olmasıdır.


İnkalar seçildiğinde ise Pachacuti’yi görüyoruz. Kendisi İnkaların bir imparatorluk olmasına vesile olmuştur. Nedendir bilmiyorum her zaman Amerikan yerlilerine sempati beslemişimdir ve hala beslemekteyim. DLC çıktığı zaman salya sümük Civilization V başında olacağım.Civilization IV, hala yeni oyuna tercih ediliyorsa burada yeni senaryo paketlerinin ve yamaların katkısı büyüktür. Aynı durum temenni ederiz Civilization V için de gerçekleşecek. Ümitliyiz, Üstad-ı azam Sid Miere’ı seviyoruz, ona güveniyoruz…


Civilization V Steam sayfası

Bir cevap yazın