CityVille FarmVille’ı Geçerek Dünya’nın En Çok Oynayan Oyunu Oldu

Al birini vur ötekine…

CityVille LogoAppData’nın açıkladığı rakamlara göre, Zynga’nın yeni oyunu CityVille, yine aynı firmanın bir başka oyunu FarmVille’ı geçerek Dünya’nın en çok oynayan oyunu oldu. CityVille’ın şu an 61.67 milyon aktif oyuncusu var. Asıl inanılmaz olansa, CityVille’ın bu oyuncu sayısına sadece 22 günde ulaşması.

2 Aralık 2010’da yayınlanan CityVille, tıpkı FarmVille gibi ücretsiz ve tarayıcı tabanlı bir oyun. CityVille’ın şu an 61.67 milyon aktif oyuncusu var. CityVille’ı 56.85 milyon oyuncu ile FarmVille izliyor.

Zynga oyunlarının toplam oyuncu sayısı da 261 milyon civarında. Ve, ister inanın ister inanmayın Zynga, şu an 5.51 milyar dolarlık piyasaya değeri ile EA’den bile daha değerli.

kaynak: techspot.com

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Her ne kadar tarayıcı oyunlardan gram hazzetmesem de boş oyun tanımını tartışmak lazım,yani şöyle ki dolu oyun var mıdır?Hadi strateji oyunlarından tarihi öğrendik diyelim,bir cod,bir fifa,insana ne katıyor?Eğer ölçüt eğlenceyse bu insanların CityVille oynarken  orgazm olmadığını nerden biliyoruz da boş diyoruz,seviyeli bir şekilde tartışalım bence.

 2. Ziyaretçi

  Bunlara beenze bir oyun olan milyoner city  oynamıştım, nette hille sitesinden

  bir iki prog. ile paramı bayağı bir arttırdıydım ama sonra o site işi paraya

  çevirdiğinde, bırakmıştım, bazılarının hala nasıl sanal para için gerçek para  bile

  ödemeyi kabul ettiklerini anlayamadıydım, merak- hevesin tutkuya dönüştüğ

  saçma bir olay işte…

Bir cevap yazın