Cisco Cius Kurumsal Tablet Temmuzda Geliyor

O kadar kurumsal ki ceket-kravatsız kullanmak yasaklanabilir.

Haberimizin girişinden Cisco‘nun Cius ile aslında son kullanıcıya hitap eden yeni bir iPad türevi olmadığını anlamışsınızdır. Cisco geçen yıl bu zamanlar kurumsal pazar için Cius adında yeni bir Android tablet tasarladıklarını duyurmuştu. Her ne kadar ürünün 2011 başında satışa sunulduğu söylense de birkaç şanslı kişi dışında ürüne ulaşabilen olmamıştı. Ancak bugün yapılan resmi bir açıklamayla yeni Cius’un bu temmuz ayı içinde, tüm dünyada yaygın olarak satışa sunulacağı bildirildi.

Cisco Cius "kurumsal" tablet.

Cisco Cius “kurumsal” tablette özelleştirilmiş Android 2.2, 7″ dokunmatik ekran, gürültü önleyicili çift mikrofon, 3G/4G, WiFi ve Bluetooth kablosuz, 5 megapiksel kamera HD video kayıt ve HD ses çıkış desteği bulunuyor. Ayrıca ürün kendine özel bir “dok” klavye-telefon istasyonuna da yuvalanabiliyor.

Cisco Cius klavye-telefon dok

Cisco Cius klavye-telefon dok

Cisco ürün yönetimi başkanı Tom Puorro “Cius basit bir tablet kesinlikle değil. İş ortamında kullanmaya alıştığımız tüm iletişim ve bilişim olanaklarını biraraya toplayan sanal bir masaüstü.” diyor ve Cius’un basit bir hesaplama aygıtı olmaktan çok, iş dünyanıza açılan bir pencere olduğunu belirtiyor.

Ürünün pazara çıkmasının bir yıl sürmesinin ardında Cisco’nun son kullanıcıya yönelik Google Android mağazalarını değil, kendi kurumsal hedeflerine özel AppHQ uygulama mağazasını geliştirmesi yatıyor.

Bakalım Cius iş dünyasında zamanında yaşanan “Thinkpad” devrimine benzer bir başarı yakalayabilecek mi.

Bir cevap yazın