Çin Raporu: Bir Kasa Üretim Macerası

Çin Raporu: Bir Kasa Üretim Macerası

Pek çok okurumuz bize aynı isteği ilettiler: “Bilgisayar kasalarının nasıl yapıldığını açıklayabilir misiniz?” Bilgisayar kasası alıcıları ve kullanıcıları kasaların başlangıç aşaması olan tasarımdan, ürün bitene kadar nasıl bir yol izlediği hakkında hiç bir fikre sahip olmadan yerel satıcılardan veya online satış sitelerinden alış veriş yapıyorlar. Fakat, bu endüstrinin içinden biri değilseniz veya kendi sistemlerini üretmek için özel veya belirli kasalar sipariş eden üreticilerden (OEM) biri için çalışmıyorsanız, bir bilgisayar kasasını üretmek için gerekli olan karmaşık aşamaları iyi bilmeniz pek mümkün değildir.

Çin Raporu: Bir Kasa Üretim Macerası

Chenbro Micom Ltd., bilgisayar kasalarını nasıl yaptığını tüm aşamaları ile birlikte göstermek için Tom’s Hardware Guide’ı fabrikalarına davet etti. Chenbro, THG’ye tüm üretim aşamalarına hiçbir kısıtlama bulunmadan erişmemizi sağlayan eşi görülmemiş bir yetki verdi. Bize herhangi bir kısıtlama getirmediler, uyulacak kurallar belirlemediler. Ayrıca Chenbro’da sorularımızı cevaplayacak, üretim süreçlerini daha iyi anlamamız için ek bilgiler verecek kişilerle görüşme yetkisine sahiptik.

Chenbro’nun bu teklifi THG’de oldukça büyük bir heyecan yarattı. Kuzey Amerika dışına hiç çıkmamış ve özellikle Çin’de Chenbro’nun fabrikalarından birinin bulunduğu Dong Guan’a gitmeyi hayal bile etmemiş biri olarak, bu deneyim bana hayatta bir kez karşıma çıkacak bir yolculuk gibi geliyor. Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Computex’in ardından Dong Guan’a doğru yola çıkarken, karşıma neyin çıkacağını bilmediğim bu yolculukta bana Chenbro’dan Ken Hong eşlik etti.

Bir cevap yazın