Chrome 10 Beta Çıktı, Firefox Beta 13’ten Bahsediyor

FirefoxMozilla’nın belirttiğine göre şu anda Firefox 4’ün RC sürümüne geçmesinin önünde 13 önemli hata durmaktaymış. Christian Legnitto eğer Beta 12’de hatalar bulunursa on üçüncü betanın çıkarılabileceğini söylüyor ki daha önceki haberlerimizde beta sürümlerinin 12’de kalacağını yazmıştık. Hataları düzeltmenin yanlış bir tarafı yok ancak bu Beta aşaması biraz kontrolden çıkmış görünüyor. Tabi Mozilla, Firefox 4’ün yeterince kararlı hale geldiğine karar verinceye kadar bu devam edecek.

Beta 11’in yayınlanmasından sonra kullanıcılardan gelen şikâyetler geçtiğimiz hafta Mozilla’nın biraz canının sıkılmasına neden olmuştu. Bazı kullanıcılar tarayıcının bu sürümünün daha yavaş çalıştığını belirtmesine rağmen Mozilla’nın kendi deney yazılımı Perf-o-matic herhangi bir başarım düşüşü göstermiyor. Firefox 4’ün final sürümünün çıkış tarihindeyse herhangi bir değişiklik yapılmadı. Muhtemelen mart ayının sonunda Firefox’un yeni sürümüne kavuşmuş olacağız.

Google Chrome LogoBu arada Google da GPU hızlandırmalı video, eski eklenti uyarıcısı, tümleşik Crankshaft JavaScript derleyicisi gibi özellikleri bünyesinde barındıran Chrome 10’un Beta sürümünü yayınladı. Bu sürümün bazı JavaScript ve HTML 5 testlerinde daha tepkisel sonuçlar verdiği söyleniyor. Chrome 10 da mart ayının sonunu görmeden son kullanıcıya sunulacak. 

Bir cevap yazın