Championship Manager 2010 Türkiye Tanıtımı

Championship Manager 2010

Son dönemde futbolcular için ödenen astronomik bonservis bedelleriyle tekrar gündemin zirvesine otursa da futbol zaten dört bir yandan çevremizi sarmış durumda. Dünyanın en popüler sporu olan futbol, meşhur bir deyişle artık “futbol yalnız futbol değildir”. Milyonlarca dolar değerinde borsaya açılmış zengin kulüpler, dudak uçuklatan futbolcu maaşları ve bonservisleri, Dünya’nın dört bir yanında genç yetenekleri arayan menajer ve araştırma ekipleri, futbol ve menajerlik oyunları…. Kısaca futbol popüler kültürün oldukça önemli bir dalını oluşturmakta.

İtiraf edeyim menajerlik oyunlarıyla pek aram yoktur ama üst düzey futbol maçlarını taraftarı olmadığın takımlar arasında olsa bile izlemeyi severim. Hem fizik gücün, hem takım oyununun, hem teknik kabiliyetlerin bu kadar iyi harmanladığı başka hiç bir spor dalı daha bulamazsınız. Bu çeşitlilik, futbolu hem oynanması hem izlenmesi keyifli hale getirir. Futbol’un teknik yönü ve oyuncu çeşitliliği bu kadar zengin olunca, haliyle herkesin kendine ait bir futbol anlayışı oluyor. Bugün sokakta rastladığınız her 3-5 kişiden birinin size tuttuğu takım, futbolcular ve teknik direktörler hakkında söyleyeceği o kadar şey olur ki şaşırmadan yapamazsınız.

O 3-5 kişiden biride siz misiniz, bazı futbolculara ödenen paraları enayilik olarak mı görüyorsunuz, Avrupa kupalarında nal toplayan takımınız sizi kahrediyor mu, 30 yaşını doldurduktan sonra yıldız diye transfer edilen eski futbol yıldızları sizi tatmin etmiyor mu, yabancı teknik direktörlerin Türkiye’ye tatile geldiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman neden kendi takımınızı siz oluşturmuyor, kendi oyuncularınızı transfer etmiyor ve saha içi ve dışı taktikleri siz vermiyorsunuz?

Evet, meydan artık sizin. Nasıl mı? Tabi ki futbol menajerlik oyunları. Futbol menajerlik oyunlarıyla tanışanlar zaten menajerlik oyunlarının ne kadar ayrıntılı ve geniş bir veri tabanına sahip olduğunu bilirler ama menajerlik oyunlarına yabancıysanız, gördükleriniz sizi şaşırtacak. Onlarca ülkeden yüzlerce futbolcu, futbolcular hakkında geniş bilgi, yüzlerce saha içi ve dışı taktik. Her evdeki teknik direktörden biri de siz olmak isterseniz buyurun Championship Manager 2010’a…

Geçtiğimiz günlerde Türkiye tanıtımı yapılan CM 2010, bu sefer %100 Türkçe ve inanılmaz bir fiyat kampanyası ile birlikte, oldukça iddialı bir şekilde bizlerle buluşmaya hazırlanıyor. CM 2010 tanıtımı için Türkiye’ye gelen Championship Manager Genel Müdürü Roy Meredith’in Türkiye’ye gösterdiği ilginin büyüklüğü beni şaşırttı. Türkiye’ye olan özel ilgisinin sebebini sorduğumuzda, Türkiye’deki futbol merakının boyutlarının farkına vardıklarını ve önceki CM sürümlerinde en çok seçilen 10 takımdan üçünün Türk takımlarını olduğunu bu ilgi karşısında kayıtsız kalamadıklarını söyledi bizlere. Acaba hangi üç takımdan bahsediyor?

Championship Manager 2010 - Tatikler

5 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Sports Interactive’in Eidos ile yollarını ayırıp kendi menajerlik oyunlarını (Football Manager serisi) yapmaya karar vermesiyle beraber efsanevi Championship Manager serisi kelimenin tam manasıyla sürünmeye başlamıştı. Öyle görünüyor ki Eidos geride kalan bir kaç CM oyunundan ders çıkarmış ve bu sefer savaşa iyi hazırlanmış. Oyunun çıkmasını merakla bekliyorum.

 2. Ziyaretçi

   ya bişi sorcam ben cm 2010un PC oyununu satın aldım.oynarken her şey gayet iyi gidiyodu,hazırlık maçları yaptım.ama tarih 30 temmuza geldi.avrupa ligi maçı yapıcam.saat sabah 8 de kaldı yani akşam olup maç saati bir türlü gelmiyo.45 dk.falan bekledim.n’apmalıyım?

   

 3. Ziyaretçi

  birader bana da aynısı oluyordu.internetten cmno crack indşrdşm düzeldi.bak googlea cm2010 microsoft hatası yaz çıkıyo zaten.videolu anlatım falan var.oyun için kesin çözüm.ben şuan herhangi bi sıkıntı çekmedim.ayrıca avastta tarattım temiz çıktı,tavsiye ederim…

Bir cevap yazın