Cevat Yerli: Ücretsiz Oyun Demoları Üstüne Konuştu

Bu aralar yabancı oyun sitelerinde bol bol Cevat Yerli’nin açıklamalarını ve röportajlarını okuyoruz. Cevat Yerli, bu sefer ücretsiz oyun demoları hakkında konuşmuş ve bir bakıma “Crysis 2 için demo çıkarılacak mı?” sorusuna cevap vermiş.

Cevat Yerli, “oyunlar için ücretsiz demo çıkarılması tarihe karışabilir” diyor ve  ekliyor:

Gerçek şu ki, uzun vadede oyunlar için ücretsiz demo göremeyebiliriz. Ücretsiz bir oyun demosu oyun sektörü için bir lüks, diğer sektörler gibi böyle bir lüksümüz yok. Geçmişte böyle bir lüksümüz vardı ama artık yok.

Cevat Yerli’nin öngürüsüne hak vermemek elde değil. Artık oyunlar için düzgün bir demo görmekte zorlanıyoruz. Üstelik oyunların gerçek potansiyelini kısacık demolarla göstermekte bir hayli maharet istiyor. Sonuç olarak oyun firmaları, demo geliştirmek için ayıracakları kaynakları oyunların tanıtımına ve reklamlarına aktarıyorlar.

Ayrıca bu röportaj, Crysis 2 için bir demo çıkmayacağının bir habercisi olarak da görülebilir.

1 Yorum

  1. evren

    bunlarda bu kadar büyütmesin bu demo işini sadece oyuncu sistemim kaldırırmı diye oynuyor zaten koy bi bölümün zaman kısıtlamalı bi yerini olsun bitsin zaten oyunun o kadarını yapmış oluyorlar tamamını istenmiyorki zaten insanlar

Bir cevap yazın