Cevat Yerli: Crysis 2 Şimdiye Kadarki En İyi Yapay Zekaya Sahip Olacak

Cevat Yerli’den yine iddialı açıklamalar geldi.

Daha önce Crysis 2’nin yazarı Peter Watts’ın, Crysis 2’nin senaryosu hakkında iddialı açıklamalarını okumuştuk. Hatta Peter Watts, daha da ileri giderek Killzone 2 ve Halo oyunlarının senaryo anlatımını eleştirmişti ve Crysis 2’nin muhteşem bir senaryoya sahip olacağını söylemişti.

Benzer bir iddialı açıklamada Cevat Yerli’den geldi. Yerli, “Crysis 2 şimdiye kadar bir oyunda görebileceğiniz en gelişmiş yapay zekaya sahip olacak hem insan yapay zekası, hem uzaylı yapay zekası olarak” diyor. Ve ekliyor “yapay zeka oyuncuları bir hayli zorlayacak”.

Crysis 2 SS 4

Cevat Yerli’den iddialı bir açıklama daha ama şimdiden ne desek boş sanırım. Gelsin görelim diyoruz.

Yalnız bugünlerde yazmayı planladığım “Raven’ın çöküşü” konulu yazımda yapay zeka, oyun tasarımı ve sağlam FPS dinamiklerinden bahsederken sanırım Crysis için de bir kaç kelam etmem gerekiyor, hele bu açıklamalardan sonra beni kimse tutamaz :).

9 Yorum

 1. Vernoncougar

  Dogru oldugunu sanıyorum, ama grafıkler yıne agır ve ezıcı olacaktır. Umarım butun oyun sehırde gecmez ara sıra yıne ormanlık alanlardada gezınırız 🙂

 2. PISLIX

  Bunu diyenlerin oyunun senaryosunun ne yönde gittiği hakkında en ufak bilgi vermemesi de ilginç tabii (Evet biliyorum, uzaylıları dünyadan temizlemeye çalışıyoruz). Tüm konferans sunumları “grafiklerimiz şöyle, yapay zekamız böyle, üçüncü boyutumuz öyle” üzerinden anlatıldı.

  Artık iyiden iyiye merak etmeye başladım şu müthiş (!) senaryoyu.

 3. punisher_89

  Modern Warfare 2’yi bu oyun ile kıyaslamak ne kadar doğru bilemiyorum grafik konusunda Crysis iyi ama senaryo konusunda MW 2 film gibi akıcı bir senaryoya sahip hatta daha iyi

Bir cevap yazın