CES’den Yeni Oyun Videoları

Los Angeles’ın ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Tüketici Elektroniği  (Consumer Electronics Show, Kısaca CES) fuarından yeni oyun videoları gün yüzüne çıktı. Sizler için fuarda gösterilen üç oyun videosu seçtik.

Mass Effect 2 ile başlıyoruz. Kuşkusuz bu ayın en çok beklenen oyunu. Chuck dizisini takip edenler, videodaki alımlı bayanı hemen anımsayacaktır. Bioware, Mass Effect 2 karakterlerini tanıtmaya devam ediyor.

İkinci videomuz Splinter Cell: Conviction Co-Op sahnelerinden  derlenmiş. Splinter Cell: Conviction’ın çıkış tarihi Ubisoft tarafından pek çok kez ileri bir tarihe ertelenmişti, hatta internette oyunun iptal edildiği söylentileri bile yayıldı. Fakat videolar gösteriyor ki Splinter Cell: Conviction neredeyse hiç olmadığı kadar yakın bizlere. Gizlilik ve takım oyunu… işte  Co-Op ruhuna uygun bir oyun.

Son olarak; Lost Planet 2 ve yine bir Co-Op oynanış videosu. Co-Op modu olmayan oyunları artık almıyor muyuz?

Daha büyük yaratıklar ve bir dolu aksiyon, Lost Planet kaldığı yerden devam ediyor.  Umarım Capcom, bu sefer oyunun senaryosuna biraz daha özen gösteriyordur. İlk oyun aksiyon olarak oldukça doyurucu olsa da senaryo ve ara sahneleri tatminkar olmaktan uzaktı.

Lost Planet 2’yi PC için bekleyenlere ufak bir not: Capcom, her ne kadar oyunu PS3 ve Xbox360 için duyurmuş olsa da Lost Planet 2’nin PC için de geliştirildiğini biliyoruz. Muhtemelen oyun konsollardan bir süre sonra PC’ye gelecek. Alışılmadık bir durum yok ortada.


2 Yorum

Bir cevap yazın