Cep Telefonunuzdaki Verileri Korumak ve Yönetmek

Cep Telefonunuz Hareketli Bir Veri Merkezidir

Cep telefonlarımızı sıradan arama ve çağrılardan çok daha fazla şey yapmak için kullanırız. Onlar bugün günlük yaşantımızın en önemli parçaları. Çünkü her zaman yanımızda taşırız. Çok amaçlı bir telefon rehberi gibidirler. Aynı zamanda kısa mesaj atmak için de kullanırız. Üçüncü nesil kablosuz haberleşme sayesinde gelecek, hareketli video ve eposta çözümlerinde yatıyor. Hayat heyecan vericidir ve hiçbir şeyi kaçırmak istemeyiz. Birçoğumuz herhangi bir zamanda birilerini aramak ya da birileri tarafından aranmak ister.

Bütün bunlara ek olarak artık bir çok telefon giriş seviyesi sayısal kameralar ile birlikte geliyor çünkü her zaman onları yanınızda taşıyorsunuz. 3 Megapiksellik gömülü bir kameraya sahip olan telefonlar artık özel ürün olmaktan çoktan çıktı. Sadece optik karakteristikler ve yetersiz yakınlaştırma seçenekleri, bu telefonları tipik bir fotoğraf makinesinden ayırt etmemize yol açıyor. Ne var ki, cep telefonları gerçek kameraların yerini uzun bir süre daha alamayacaklar. Fakat tüketicilere göre anlık fotoğraf çekmek için oldukça yeterliler.

Cep telefonları bizim hareketli veri tabanlarımızdır. Fotoğraf çekip kaydetmemizi, favori şarkılarımızı çalmamızı, takvimi yönetmemizi ve haberleşme verisini kaydetmemizi sağlar – bu bir SMS veya eposta olabilir. Diğer taraftan, geniş yelpazedeki özellikleri cep telefonunuz olmadan yaşamanızı sıkıntılı hale getiriyor ve ona sıkıca bağlanıyorsunuz. Eğer onu kaybetseydiniz ne olurdu acaba?

Verileriniz Güvende mi?

Çoğu yeni nesil cep telefonu bellek kartları için genişletme yuvaları sunar. Bu kartlar RS-MMC, MMC Micro, Mini SD ya da Micro SD türünde ve 64 MB’den 2 GB’a varan kapasitelere sahip olabilirler. USB kart okuyucu ve bağdaştırıcı kullanılarak küçük biçimler standart SD biçimine dönüştürülebilir veya bu ortamlardaki veriler bilgisayarlara depolanabilir.

Bu, resimlerin, video kliplerin, kısa mesajların ve epostaların yedeklenmesinin, diğer anlamda cep telefonundaki verilere erişebilmenin en kolay yoludur. Yalnız, takvim ve telefon rehberi gibi haberleşme öğeleri aynı yol kullanılarak bir bellek kartına kaydedilemez. Bu öğeler telefonunuzun dahili belleğinde bulunmaktadırlar. Güvenlik bilincine sahip bir kullanıcı, eğer takvimi ve telefon rehberini korumak veya bilgisayarı ile eş zamanlı hale getirebilmek için cep telefonu ve bilgisayarı arasında bir bağlantı kurmalıdır.

Cep telefonunuz ile bilgisayarınız arasında bağlantı kurmak için USB veri kablosunu ya da Bluetooth bağlantısı kullanma seçeneklerine sahipsiniz. Genellikle, bir veri kablosu harici bir cep telefonu donatısıdır ve 20 $ gibi bir fiyata satın alınması gerekir. USB arabirimine sahip bir Bluetooth çubuğu almak daha iyi bir alternatiftir, çünkü onu başka amaçlar için de kullanabilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın