Cep Telefonunuzdaki Verileri Korumak ve Yönetmek

Cep Telefonunuzdaki Verileri Korumak Ve Yönetmek, Devam

Bütün bu güzel özelliklere karşın, birçok insan cep telefonlarındaki telefon rehberini, uygulamaları ve dosyaları kendi bilgisayarlarında eş zamanlı olarak yedeklemezler ve kullanmazlar. Bu şu anlama gelir ki bazı kullanıcılar verilerinin bazılarını cihazların hepsinde aynı anda saklamıyorlar ve üstelik cep telefonlarındaki önemli verileri kendi bilgisayarlarında yedeklemiyorlar. Bu durumda telefon rehberinizin, uygulamalarınızın, takvim hatırlatmalarınızın, fotoğraflarınızın ve şarkılarınızın cep telefonunuzdan çalındığı veya cep telefonunuzun bozulduğu zaman neler olabileceğini hayal edin!

Dolayısıyla, PC ile eş zamanlı çalışma ve veri alış-verişi çok önemlidir.

Cep Telefonunuzdaki Verileri Korumak Ve Yönetmek, Devam

Cep telefonu sahipleri kablo, kızılötesi (Infrared) ve Bluetooth ile iki cihaz arası bağlantı kurabilirler. Cep telefonlarının birçoğu, çeşitli özel bağlantı arayüzlerine sahip olmasına karşın, bu bağlantı şekillerinden biri olan kızılötesi yavaş yavaş tarihe gömülürken, USB’ye büyük bir yönelim var.

Eğer cep telefonunuz Bluetooth destekliyorsa verileri cep telefonuna aktarmanız için Windows’un Bluetooth desteğini kullanmalısınız. Windows Bluetooth işlevselliği aslında yeni bir oluşum değil, Windows XP Service Pack 2 yaması ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Bluetooth’lu cep telefonunuzun bu sayede bağlantı kurmada başarılı olması çok yüksek bir olasılık.

4 Yorum

Bir cevap yazın