Cep Telefonlarında İnternet Aramasını Kolaylaştırmak

Google Haritalar (Maps)

Google Haritalar (Maps), basitçe bir yönlendirme (navigation) uygulaması olarak tanımlanabilir; adından da anlaşılabileceği gibi gitmek istediğiniz yerleri ve adres defterinizdeki arkadaşlarınızın bulunduğu konumları bir harita vasıtasıyla göstererek size yardımcı olur ama hepsi o kadar. Eğer akıllı telefonunuzda GPS desteği varsa veya Bluetooth ile bir GPS aygıtına bağlıysanız Google Haritalar’a ilgili adresi yazmak yerine doğrudan yol göstermesi amacıyla komut verebilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü tamamen harita görünümüyle kaplı. Böylece etrafı daha rahat görebiliyorsunuz ama yapacağınız tüm dönüşleri görmek için her zaman yeterli olmuyor tabii ki. Üstelik bunu daha düzgün yapabilmek için numara tuşlarını kullanmak zorundasınız; diğer caddeleri görmek uğruna haritayı kaydırdığınız zaman yolunuzu kaybedebilirsiniz. Gideceğiniz bir konum için uygun iki arama sonucu birden gösteriliyorsa sokak adreslerini tam olarak görmek için iki sonuç bağlantısına tıklamalısınız. Gideceğiniz yer size yakın bir konumdaysa bunu yapmak oldukça kolay ancak bilmediğiniz şehirdeki bir yere ulaşmak gayretindeyseniz, işiniz biraz zor.

Google Haritalar (Maps)

Çoğu aramada yararlı bağlantılara ulaşacaksınız ama bazen aradığınızla ilgisi alakası olmayan yer adresleriyle karşılaşabilirsiniz. Yine de Google Haritalar PTT ofisi bulmada Live Search’ten çok daha iyi. Aradığınız kamu binasını bulduğunuz zaman ilgili telefon numarasını ve Web sitesini de görebileceksiniz ancak oralara telefon etmek için harita ekranından çıkmak durumunda kalacaksınız.

Google Haritalar (Maps)

Yazıya ilişkin forum tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın