CeBIT Bilişim eurasia – Turumuzu Tamamlıyoruz

CeBIT Bilişim eurasia - Turumuzu Tamamlıyoruz

CeBIT Bilişim eurasia’nun son gününe girerken, bazı istatistiki bilgiler verelim. Fuarı açılış gününde 15 bin ziyaretçi gezerken, 4 Eylül’de ziyaretçi sayısı 18 bine ulaşmış, 5 Eylül’de ise 20 bini aşmış. Fuarı toplam 160 bin kişinin gezmesi bekleniyor. Fuarı düzenleyen HİF A.Ş. etkinlik sonrasında tüm kesinleşen istatistiki bilgileri açıklıyor. Örneğin CeBIT Bilişim 2001’den bazı rakamlar vermek gerekirse, 2001’de fuarı toplam 141 bin kişi gezmiş; 20’si yurtdışından 1000’i aşkın basın mensubu, 10 bine yakın stand görevlisi ile bu rakam 152 bini buluyor.

Strateji/Mori’nin araştırmasına göre ziyaretçilerin %72’si 19-35 yaş arasında; %57’si üniversite ve üstü eğitim sahibi. Ziyaretçilerin %66’sı aradığı ürünü bulmuş; fuar ziyareti %62.4’ünün satınalma kararını etkilemiş. Porsche

Biz yine ziyaretlerimize dönelim. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz gibi, CeBIT Bilişim eurasia ’02 hafta sonunda artık tamamen ziyaretçilere ait olduğunu düşünüyoruz. Biz bu son yazıda sadece önceki günlerde toplayıp henüz aktaramadığımız bilgileri aktaracak, çektiğimiz bazı resimlere yer vereceğiz. Bu bilgiler de yine donanım ürünlerinin ağırlıklı olduğu 5. Salon’dan olacak.

Bir cevap yazın