Cebit Bilişim Eurasia 2008

Cebit Bilişim Eurasia 2008

THG ekibi olarak yeni teknolojilere gözatmak ve gelecekte yaşayacağımız gelişmeler hakkında bilgi almak için Cebit Bilişim Eurasia fuar alanında yerimizi aldık.

En büyük bilişim fuarları sıralamasında dünyanın yedinci, Avrasya bölgesinin ise birinci fuarı olan Cebit Bilişim Eurasia, 7-11 Ekim 2008 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü fuar merkezinde gerçekleştirildi. 70 ülkeden gelen toplamda 159.302 ziyaretçi ve 971 katılımcı ile oldukça yüksek bir iş potansiyeli taşıyan Cebit Bilişim Eurasia, bu yıl “1 ve 0’ların milyonlara dönüştüğü iş platformu” olarak tanıtıldı. Yalnızca 2007 yılındaki toplamda 2 milyar USD’den fazla iş hacmi ile bu söylemin gerçekçi olduğunu söyleyebiliriz.

Yazımızda Cebit Bilişim Eurasia 2008’in genel bir incelemesinin ardından tek tek dikkat çeken şirketlerin ve ürünlerinin kısaca tanıtımını okuyabilirsiniz. Resimler aksine bir açıklama yoksa Nokia N82 ile çekilmiştir.

Cebit Bilişim Eurasia 2008

Ana Bölümler

Cebit Bilişim Eurasia 2008

4 ana bölgeye ayrılmış fuar alanının ana temaları şu şekilde: İş Dünyası, Telekomünikasyon, Dijital Yaşam ve Ev Elektroniği. Cebit Bilişim Eurasia resmi sitesi olan www.cebitbilisim.com’dan edindiğimiz bilgilere göre bu bölümleri kısaca tanıtalım:

İş Dünyası bölümü adından da anlaşılabileceği gibi firmalar arası ticari ilişkilerin geliştirilmesi için ayrılmış bir alan. Genel olarak farklı sektörlere yönelik kurumsal çözümler tanıtıldı, bu bölümde son kullanıcıyı ilgilendiren pek ürün yok.

Telekomünikasyon bölümü ise Telekom ve iletişim sektörlerindeki gelişmelerin tanıtımının yapıldığı bölüm oldu. Bu salonda genel olarak VOIP/IP uygulamaları, ISDN/DSL cihazları, Kablolu ve kablosuz altyapı hizmetleri tanıtıldı.

Dijital yaşam bölümü de fuarın son kullanıcıya yönelik olan bölümlerinden biri. Günlük hayatta kullandığımız ve kullanacağımız teknolojilerin tanıtımının yapıldığı salonda Navigasyon (konumlandırma), Dijital Görüntüleme, Dijital Eğlence, Donanım ve Çevre Bilimleri, Mobil İletişim ve Tüketici Elektroniği konuları ele alınmış.

Cebit Bilişim Eurasia tarihinde ilk kez düzenlenen Ev Elektroniği bölümünde Ev Sinema Sistemleri, Dijital Ekranlar, Akıllı Ev Sistemleri ve Ev Otomasyonu konuları işlendi.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

  1. aaa

    sizde hiç birşey beğenmiyosunnuz hızı 512 olduğu halde arkadasınki 8 megabit olduğu halde bnm kinden kotu ve hergun kopuo hatlarıda yeni ve ayrıca speedtest arkadasa 2 yıldız bana 3 yıldız verio en guvenli ve en hızlı internet uydunet

Bir cevap yazın