CeBIT 2003 – 1. Gün: Yağmurlu Bir Başlangıç

Akvaryum: Lian Li’den PC Kasaları

Lian-Li'nin W-658 yan panelli PC-60H1 kasası.

Lian-Li’nin W-658 yan panelli PC-60H1 kasası.

PC kasa üreticisi Lian-Li, akıllı bir pazarlama numarası ile oldukça fazla ilgi çekti. Numarası şu idi: Özel bir kasa paneli ile, hızlı kasa modifikasyoncuları PC’lerini bir akvaryuma çevirebilirler. Üretici bir balık yemi haznesin eklemeyi bile ihmal etmemiş. Ancak, Lian Li böyle bir ortamda bir balığın ne kadar yaşayabileceğini söyleyemiyor. Ancak sıkı bir hayvan sever iseniz, balıklar teker teker düşmeye başlamadan bu işten uzaklaşsanız iyi olur. Ama en azından bir pompa ile oksijen sağlanıyor.

 Lian-Li'nin W-658 yan panelli PC-6010 kasası.

Lian-Li’nin W-658 yan panelli PC-6010 kasası.

Burada kullanılan kasa, üreticinin W-658 yan paneli ile birlikte kombo paket olarak sunduğu PC-6010 model ismini taşıyor. Hepsi beraber 190$ (199€) tutuyor. Eğer yan panel akvaryumu tek başına almak isterseniz, 90$ kadar ödemek zorundasınız. Ancak, W-658 sadece Lian Li’nin belli kasaları ile kullanılabiliyor.

Bu kadar da değil: Lian Li, Chip-Con’un Prometeia’sına yönelik özel bir kasasını Asus’un standında sergiliyordu. Chip-Con Prometia, CPU’yu -53°C’ye kadar soğutabilen bir soğutma çözümü. Standda, 4.1 GHz’e kadar ulaşmayı başardılar.

PC-60H1S’nin temel avantajı, bir CD-ROM sürücü de barındıran “Multimedya Panel” (,,Multimedia Facade”) idi. Farklı renklerdeki LED’ler, sade sayılabilecek tasarıma hoş bir duygu ve biraz da neşe katıyor. Ön panel, kullanıcıların tüm çoklu ortam fonksiyonlarına kolayca ulaşmasına olanak sağlıyor. PC-60H’nin üç farklı versiyonu olacak.

  • PC-60H1S, (gri)
  • PC-60H1P, (siyah)
  • PC-60H1W, (beyaz)

Kuzey Amerika’da, Lian Li kasaları Doğu Sahilinde Ascent’de, Batı Sahilinde ise ASI ve JCS’de bulunabiliyor.

Bir cevap yazın