Cebinize Uygun En Hızlı Ekran Kartları: Ocak 2007

Gerekli araştırmaları yapacak yeterli vaktiniz varsa, internetteki detaylı ekran kartı incelemelerinin size çok yararı olacaktır. Bununla beraber bütün bu zaman alıcı ve uğraştırıcı araştırmalarda, bir oyuncunun hedeflediği tek şey sadece parasının yeteceği en iyi ekran kartına sahip olmaktır. Dolayısıyla eğer araştırma yapacak ya da bütün karşılaştırma testlerine bakacak kadar zamanınız yoksa veya araştırmalarınızla ilgili kararsız kaldıysanız asla endişelenmeyin! Tom’s Hardware Guide ekibi olarak size yardıma geldik ve bu yardımı şu an piyasadaki en iyi ekran kartlarının basit bir listesini sunarak yapacağız.

Okurken aşağıdaki maddeleri aklınızın bir köşesinde tutun.

  • Bu listenin hedef kitlesi, var olan para miktarının alabileceği en iyi karta sahip olmayı isteyen oyunculardır. Bu sebeple eğer oyunlarla aranız yoksa bu listedeki kartlar sizin için gereksiz pahalı olacaktır.
  • Bu listedeki fiyatlar ilerleyen günlerde değişebilir ve fiyat aralıkları Türkiye şartları temel alınarak verilmiştir. “Fiyat aralıkları” diyoruz, çünkü fiyatları size birebir doğru olarak vermemiz takdir edersiniz ki mümkün değil (Markadan markaya ve mağazadan mağazaya fiyatlar değişim gösterebiliyor). Fakat size sunacağımız bu fiyat aralıkları sayesinde listeden beğenip satın alacağınız kartlardan pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.
  • Bu listedeki fiyatlara ikinci el veya kullanılmış cihazların fiyatları dahil edilmemiştir. Aslında ikinci el ürünler de sizin için iyi bir seçenek oluşturabilir fakat bu yazımızda onlara yer vermeyeceğiz.

Aralık Ayı Düzeltmeler ve Güncellemeler

Aralık ayında ekran kartı çeşitlerinde çok kayda değer bir artış olmadı. Öte yandan ekran kartı pazarında geçtiğimiz ayın en ilginç gelişmelerinden biri GeForce 8800 GTS serisi kartların fiyatlarındaki düşüştü diyebiliriz. (Amerika fiyatı 420 dolara kadar geriledi.)

Geçtiğimiz senenin son ayında, AGP arabirimi X1950 Pro ekran kartlarının teknoloji marketlerinde yerini almasıyla adeta yeniden dirildi. Ne var ki bu kartlar, piyasadaki aşırı talep yüzünden güçlükle bulunabiliyorlar. Bunda 200 -280 dolar arasında değişen fiyatlarının büyük etkisi var. Eğer bu kartlarla ilgileniyorsanız, aradığınız kartla ilgili en düşük fiyatları belirlemeniz için internet satış sitelerine göz gezdirmenizde fayda var.

Bir cevap yazın