Cebinizdeki Windows

Cebinizdeki Windows

Basit bir Windows Registry (Kayıt Defteri) hatası veya virüs bütün işletim sisteminizi çökertip sisteminizin bir daha açılmamasına neden olabilir. Ancak doğru hazırlanmış bir USB flaş sürücünüz varsa kurtuluş size cebiniz veya anahtarlığınız kadar yakındır. Ek olarak USB disk sizin için güvenli bir internet tarayıcısı veya virüs temizleme yazılımı da sunabilir. Hatta DVD yazma ve Ofis yazılımlarınızı da gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey en az 256 MB kapasiteye sahip bir USB flaş disk ve Windows Kurulum CD’si. Bart PE Builder isimli yazılımı (ücretsiz) kullanarak Windows XP’yi ve diğer faydalı programları flaş sürücülere kurabilirsiniz (tabii kapasiteniz izin verdiği kadar).

Küçük

Bart Lagerweij’nin bedava yazılımı, PE Builder, Windows XP’nin asıl kurulum verilerini CD’den veya USB flaş diskten çalışabilmek üzere yoğunlaştırıyor. Windows’un bu yoğunlaştırılmış sürümü acil durumlarda bir PC’ye müdahale edebilmek için bütün araçları içinde barındırıyor. Hatta kurulum işlemi sırasında bu koleksiyona ortam yazma aracı Nero Burning ROM veya Ad-Aware SE Personal casus yazılım (spyware) temizleme paketleri gibi diğer programları da ekleyebiliyorsunuz.

Bağlantılar

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

  oynu pcne kkur ve kuralan dosyaları teker teker flaşında oluştur anlamadın oku:

  oyun

  C:/program files/ZEROCAT

  ZEROCAT senin oyun kalörün olsun

  Flaşına oluştur yeni klasör

  F:/Program files/

  ve 

  ZEROCAT’i kopyalayıp Program filese AT

   

  *f yi attım flashın neyse odur D: F : I :K olabilir

   

  VaNkEdİsİ

 2. Ziyaretçi

  merhaba,ben flash diske xp kurmak istiyorum ama sadece onarım işleri filan için değil. flasha kurduğum xpde herşeyi kurabilmek, yapabilmek istiyorum normal bir bilgisayar gibi. yani, bilgisayarın hdd sınden ayrı olarak çalışacak, bilgisayarla alakası olmayacak. bu mümkün müdür? veya nasıl yaparız?

Bir cevap yazın