Castlevania: Lords of Shadow

Yaratıkların kokusunu, nefesini metrelerce öteden hissedeceğini biliyor, yine de savunmasız bir biçimde yoluna devam ediyordu. Atın üzerinde saatlerce yol almıştı, artık elindeki haç bile ağır geliyor, dinlenmek için bir yer arıyordu. Hava kararmıştı ve uğultular yükseliyordu gecenin karanlığında, ormanın içinde bir şeylerin onu takip ettiğini hissediyor, gözünün ucuyla karanlıktan ona bakan gözleri yakalıyordu. Derken ileride bir kasaba gördü, ancak buranın dinlenebileceği bir yer olmadığını anlaması uzun sürmedi: Köylüler dirgenlerini ve meşalelerini ellerine almış, gecenin mahlukları tarafından zorlanan kapının önünde kaçınılmaz sonlarını bekliyor, son bir savaş vermeye hazırlanıyorlardı. Atına kamçı vurarak hızlandırdı, birkaç saatlik yavaş yürümenin ardından şöyle bir silkindi, kasabaya doğru dört nala koşmaya başladı.

Castlevania 1.jpg

Kasabaya vardığı anda herkes bu heybetli adama doğru bakmaya başladı, kırmızı kıyafetleri içinde, gelir gelmez hacını çıkararak hazırlanan bu yorgun savaşçı sanki kurtuluşun maddeleşmiş hali gibiydi. Son bir darbenin ardından kapı yıkıldı ve yaratıklar kasabanın içine akın etmeye başladılar, kimisi köylülerin üzerine çullanıyor, kimisi ise gözüne kestirdiği hayvanları öldürüp yiyordu. Yabancı, hacını çıkararak kendi etrafında döndürmeye başladı, her döndürüşünde daha da hızlanıyor, gittikçe bir silaha dönüşüyordu, kesinlikle sıradan bir haç değildi bu. Hızlıca kendi etrafında döndürerek mahluklardan birisine vurdu, vurduğu anda yaratığın boynu ters döndü ve cansız bedeni olduğu yerde yığıldı. Yabancı, inanılmaz derecede ustaca hareketlerle yaratıkları bir bir öldürüyor, kendi etrafında döndürdüğü hacıyla bir din adamından ölüm tüccarına dönüşüyordu köylülerin gözünde. En son yaratık da yere yığıldığında yabancının gözleri atını aradı. Ne yazık ki atı vahşi yaratık sürüsüne kurban gitmiş, kasabanın ortasında, yerde yatıyordu. Korkudan titreyen köylülerden birisine kolyesini gösterdi ve sadece “gölün koruyucusunu arıyorum” dedi. Köylü, yabancıya, yaratıkların parçaladığı kapıyı ve ötesini işaret etti. Yabancı, ağır adımlarla bataklıklarla dolu ormana, kaderine doğru yola koyuldu…

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Sayın THGTR yöneticisi,

    Bir oyunun incelemesini açtığım zaman,

    Oyun hangi platforma ait (pc mi, xbox mı, PS mi ?), oyun çıktıysa hangi tarihte çıkmış, çıkmamışsa tahmini çıkış tarihi gibi sorulara cevap bulmak isteriz.  

Bir cevap yazın