Casio’dan 299 TL’ye İnce, Hafif ve Şık Bir Fotoğraf Makinesi: EX-Z330

Casio EX Z330 Blue

Casio, Exilim serisi fotoğraf makinelerine iddialı bir üye daha kattı. Bu cihaz serinin en ince, en hafif ve şık modeli olarak Exilim serisinin en sıkı üyesi olmaya aday. Yeni üyenin model numarası ise EX-Z330.

Casio EX Z330 Blue Arka

Yeni modelin ölçülerinden bahsedelim. 96.9 x 56.5 x 19.9 mm ölçüleri ve pil/hafıza kartı dahil ağırlık 100 gram gibi hafif sayılan bir değerde. Ölçülerin küçük olmasına rağmen, arkada 69 mm (2.7″) büyüklüğünde 230 bin TFT ekranda kasaya dahil edilmiş. Bunun yanında Exilim serisinin yeni işlemcisi olan “Engine 5.0″ fotoğraf makinesine can vermiş. Teknik ayrıntılar olarak bahsedeceğimiz diğer özellikler ise: 12.1 megapiksel çözünürlük, 3X optik, 4X dijital yakınlaştırma.

Casio EX Z330 Gold

Sıkı rakiplerin çekiştiği fotoğraf makinesi dünyasının genelde kullanıcıya sürekli güncelleyerek sunduğu yazılımsal gelişmeler yani kullanıcı dostu özellikler Casio EX-Z330’de de mevcut. Bu özelliğin adı ise “Dynamic Photo” özelliği. İsmin İngilizce olduğuna bakmayın, fotoğraf makinesinin Türkçe dil desteği de bulunuyor. Bu özelliği ise şu şekilde anlatmak gerekir: İstediğimiz objeleri arka plandan kesip alarak, herhangi yeni bir fotoğrafa monte etmemiz sağlanıyor. Yani çocuğunuzun tek renk bir arka planda fotoğrafını çekip, arka planı silerek çocuğunuzu istediğiniz başka bir arka plan üzerine fotoğraflayabiliyorsunuz.

Casio EX Z330 Purple

Bunun yanında çektiğiniz fotoğraflara makyaj yapabilme, yüz ve gülümseme tanıma, saniyede dört kare fotoğraf çekebilme diğer teknik özellikler içerisinde. 1280 x 720 çözünürlükte video çekimi (AVI, MJPEG) ve YouTube (640 x 420) için hazır kayıt modu da Casio EX-Z330’un hareketli kayıt özellikleri olarak öne çıkıyor. 32 hazır çekim modu ise manuel çekim özellikleri ile uğraşmak istemeyenler için düşünülmüş.

Bir cevap yazın