Casio’dan 12,1 Mega Piksellik Yeni Bir Model: Exilim EX-Z1200

Casio, şık ve ince tasarımlı Exilim serisinin en yeni modeli EX-X1200’ü tanıttı. Casio’nun 12,1 efektif çözünürlüğe sahip EX-Z1200 modeli, yüksek çözünürlüğü ve üstün performansı ile “Exilim Zoom” serisinin en güçlü ve iddialı modeli.Casio, 2006 yılında dünyanın ele sığan boyutlarda 10,1 mega piksellik ilk dijital fotoğraf makinesi olan EX-Z1000 ile devrim yaratmıştı. Z1000, fotoğraf çekimini her zamankinden daha kolay hale getiren yüksek görüntü çözünürlüğü ve yeni bir trend oluşturan performansı ile sektörün önde gelen modellerinden biri olmuştu.Casio’nun ele sığan ölçülerde 10,1 mega piksellik ilk dijital fotoğraf makinesi olan EX-Z1000 modelinin tanıtılmasının üzerinden sadece bir sene geçti. Casio EX-Z1000 dijital kameranın, fotoğraf çekimini her zamankinden daha kolay hale getiren yüksek görüntü çözünürlüğü ve yeni bir trend oluşturan performansı ile sektörün önde gelen modellerinden biri olmuştu.Casio, şimdi EX-Z1000 modelinin bir adım ötesine geçerek mevcut kompakt dijital fotoğraf makineleri arasında en yüksek çözünürlük seviyesi olan 12,1 mega piksele sahip Casio Exilim Zoom EX-Z1200’ü üretti. Casio’ nun yeni lider modeli olan EX-Z1200’nin 12,1 mega piksellik yüksek çözünürlüğü ile elde edilen fotoğraflardaki zengin detaylar sayesinde son derece berrak ve net baskılar alınabiliyor. Bu fotoğrafların kırpılarak ufaltılması halinde bile esnek kullanıma bağlı olarak yeterli çözünürlük sağlanabiliyor.Aynı zamanda Casio Exilim EX-Z1200 dijital fotoğraf makinesinde CCD hareketli görüntü sabitleme özelliği ve yeni geliştirilen Exilim Engine 2.0 görüntü işlemci modülü de bulunuyor. Bu yeni özellikler el titremesinden, hayvan veya çocuk gibi nesnelerin çekim anında hareket etmesinden ya da hareketli bir nesnenin çekimi esnasında oluşabilecek görüntü bulanıklığını minimum seviyeye indiriyor. Ayrıca otomatik izleme AF sistemi şimdi yüz tanıma ve hareket analizi teknolojisini birlikte kullanılıyor. Bu yeni sistem ile ilk önce odaklama yapılıyor, hareketli nesnenin yüzü takip edilerek devamlı keskin odaklanma ile doğru çekim yapılıyor. EX-Z1200’ün, Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.Dikkat Çekici Özellikler:


 • 12.1 mega piksel

 • 1/1.7-inç kare piksel renkli CCD (12.39 milyon piksel)

 • 2.8 inç (7,1 cm) büyüklüğünde parlak LCD ekran (ekranın ortasında maksimum parlaklık 1400cd/m2) aydınlık bir dış ortamda bile fotoğrafları çok rahat görebilirsiniz.

 • 3X optik zoom, 4X dijital zoom

 • Hareketli CCD ile bulanıklık önleyici işlemci

 • Yeni nesil H.264 video kayıt yöntemi ile yüksek kalite videolar (1 GB SD Kart ile 90 dakika video çekimi)

  -Yüksek sıkıştırma oranına sahip kayıt alanı ile mükemmel filmler çeker.

  -Aynı resim kalitesi ile aynı hafıza kapasitesini konvansiyonel MPEG–4 de olduğu gibi 1,5 kat fazla kullanır. **

  -Stereo sesli film kayıtlarında sessiz objektif hareketi çok kullanışlıdır.

  -6:9 geniş görüntülü film kayıtları, geniş ekranlı TV’ler ile uyumludur.

 • En son Exilim 2.0 görüntü işlemci, resim işleme ve hareket analizi teknolojisini birleştiriyor.

 • Bulanıklık Önleyici Özellikler:

  -En uygun ISO hassasiyet değeri ve deklanşör hızı ile otomatik olarak hız kontrolü ve hareketli nesnenin vektör kontrolü yapılır.

  -Yüksek deklanşör hızı ve yüksek hassasiyet ayarları kullanılarak bulanıklık önleyici (Anti Shake DSP) özelliği ile el titremesinden veya nesnenin hareket etmesinden kaynaklanan görüntü bulanıklığı azaltılır.

 • Tonsal renk kontrolü, açık ve koyu renk alanlarında detayların kaybolmasını minimum seviyeye indirir.

 • Otomatik-izleme AF sistemi hareket analizi teknolojisi ve insan yüzü için geliştirilen yüz algılama teknolojisini (Face Detection Feature) kullanarak keskin odaklama ve doğru pozlama sağlar

 • 3.0 mega piksel çözünürlükte saniyede 3 kare çekim hızı

 • 93.3 (G) x 58,5 (Y) x 22,4 (K) mm (çıkıntılar hariç, 19,9mm en ince yeri)

 • Ağırlık: 152g (pil ve aksesuarlar hariç)
Forum tartışması için tıklayın.

Bir cevap yazın