Capcom İlk Kinect Oyununu Duyurdu

Steel Batallion: Heavy Armor TGS’de duyuruldu.

Dünyanın önde gelen video oyun geliştirici ve yayıncılarından Capcom, Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi için özel olarak geliştirmekte olduğu Steel Battalion™ Heavy Armor’u duyurdu. Steel Battalion Heavy Armor Xbox 360’a özel kumandasız oyun sistemi Kinect’i kullanarak eşsiz bir savaş deneyimi sunacak.

Steel Battalion Heavy Armor, dün erken saatlerde Microsoft’un Tokyo Game Show Açılış Konuşması’nda, Capcom’un Ar&Ge Yönetim Grubu ve İçerik Yönetimi Bölümü Şefi Keiji Inafune tarafından resmi olarak duyuruldu.

Steel Battalion Heavy Armor duyurusu, Capcom’un en yeni teknolojileri kullanarak yenilikçi oyunlar sunma kararlılığının bir göstergesi olduğunun altını çizen Keiji Inafune, “Kinect’in oyuncuların hareketlerini takip edebilme ve 3D alanda oyuncunun nerede olduğunu anlama kabiliyeti ile Capcom personeliyle From Software’den uzmanların işbirliği sayesinde Xbox 360 oyuncularına unutamayacakları bir deneyim sunacağımıza olan güvenimiz tam” dedi.

Özel ve yenilikçi oyunlar için bir kez daha Capcom ve From Software’deki ortaklarımızla çalışmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten Microsoft İnteraktif Eğlence Pazarlama Genel Müdürü Matt Barlow, “Yapımcıların ‘Steel Battalion’ gibi ünlü serileri yalnızca Xbox 360’da tecrübe edebileceğiniz bir oyun deneyimi yaratmak için Kinect kullanmak üzere geliştirdiklerini görmek çok güzel” diye konuştu.

2082 yılında geçen Steel Battalion Heavy Armor, savaşların ilkel silahlarla yapıldığı, yeni süper güçlerin diğerlerine hakim olmak için uğraştığı, bilgisayarlardan yoksun bir dünyayı konu alıyor. Kaderin bir cilvesi olarak Amerikan ordusu bir zamanlar kendisine ait olan topraklara büyük operasyonlar düzenlemek zorunda kalmıştır. Teknolojinin geri kaldığı bu çağda savaşın gidişatını belirleyecek tek bir silah vardır – Vertical Tank. VT’ler savaş alanına çıktıklarında düşman kuvvetlerinin yüreklerine korku salmakta, ama onları kullanacak personel olmadığında hiçbir işe yaramamaktadırlar. Bilgisayar güdümlü silahlardan ve pilot sisteminden yoksun olan bu araçları kullanan cesur insanlar, zafere ulaşmak için kendi yeteneklerine, içgüdülerine ve birbirlerine güvenmek zorundalar.

Bir cevap yazın