Canon S520 ve S750, HP’nin Alternatifleri

Canon S520 ve S750, HP'nin Alternatifleri

HP Deskjet 5550 testimizin sonuçlarını yayımladığımızdan beri bize sürekli Canon S750 ve HP arasında hangisini tercih ettiğimizi soran e-mail mesajları geliyor. Aynı testlere soktuğumuz Canon yazıcıları prestijlerini korumaya devam ediyorlar. Hala çok hızlılar, hala en ucuz mürekkebe sahipler ve hala çok kaliteli baskı sonuçları veriyorlar.

Daha önceki modellerle (S500 ve S630) karşılaştırıldıklarında, S520 ve S750 modellerinin daha hızlı motorlara ve daha avantajlı fonksiyonlara (kenarlarda bant bırakmadan kağıdın her yerine baskı yapabiliyorlar, bu özellik Deskjet 5550 modelinde yok) sahipler. Sadece bu özellik bile bir Canon yazıcı tercih etmenize neden olabilir. Ekrandaki sayfa görüntüsünü kağıda mükemmel olarak yansıtabiliyorlar, oysa bu aşamada 5550 bazı sürprizler çıkartabiliyordu. Canon yazıcıların bir başka avantajı da sayfa başına maliyet, HP inkjet yazıcılarla karşılaştırıldığında iki hatta üç kat daha ucuza geliyorlar.

Testler

Biz yine her zamanki testlerimizi uyguladık: Metin, birleşik, s/b ve renkli belgeler, sıradan, taslak ve yüksek kalite seçenekleri vs.. Detaylı test tanımlarını bu sayfadan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın