Canon Legria FS200

Canon Legria FS200

Canon Legria FS200

Hafif yapısı, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatı ile göze çarpan Canon LEGRIA FS200’ü mercek altına aldık.

800K piksel çözünürlüğe sahip kamera, yüksek çözünürlükte kayıt (HD) yapan kameralar arasında pek iddialı durmuyor. Bu ürüne yönelmek isteyen insanların, uygun fiyatlı çözümler arayan ve evinde FULL HD televizyon bulunmayan insanlar olduğunu düşünmek yerinde olur.

Kameranın küçük yapısı ve hafifliği gayet tatmin edici. Kamerayı elinize aldığınızda 230 gr ağırlığı ile kolunuzu yormayacak bir ağırlıkta. Hafıza kartına kayıt yapma özelliği (SD / SDHC) ile DVD ye kayıt yapan cihazlardan daha ince yapıya sahip olunmuş. Genişliği; objektif genişliği kadar ve yüksekliği de LCD ekran kadar olan kameranın neredeyse boyutlarını bu gerekli parçalar belirlemiş. Boyutlar: 55 x 59 x 121 mm.

LCD ekran 2.7″ boyutunda ve 123K piksel. LCD ekran ne yazık ki dokunmatik değil. Ayarlarımızı LCD’nin hemen solundaki beş işlevli çubuk yönlendirmesi ile yapıyoruz. LCD ekranın altında bulunan beş adet tuş ise optik yakınlaştırma ya da kayıt düğmesi fonksiyonları gibi görevleri üstlenmiş. LCD kapağının altında ise; hoparlör (mono), mikrofon girişi (stereo), AV OUT/kulaklık çıkışı (TV çıkışı), USB bağlantısı ve iki adet tuş (VIDEO SNAP ve DISP./BATT. INFO) bulunuyor. Kameranın üst kısmında optik yakınlaştırma tuşu (değişken) ve fotoğraf çekim tuşu bulunuyor. Kameranın önünde Canon Video Lens etiketli objektifimiz, stereo mikrofonumuz ve bir LED ışığımız mevcut. Arkada ise üç fonksiyonlu kayıt türünü seçtiğimiz tuşa yer verilmiş.

5 Yorum

 1. mupek77

  Ben kullanıyorum bu ürünü. Gerçekten gündüz güneşli çekimi çok iyi. Ses kaydı harika. Ama gel gör ki yetersiz ışıklı yerde, geceleri iğrenç bir çekimi var. Gerçi fiyatı bir cep telefonu fiyatına göre kıyaslarsak çok çok kaliteli oluyor. Ben gittiğim gezdiğim yerleri çekeyim çok da harika olması gerekmez derseniz çok uygun.

 2. ilmay Teker

  PC ‘ye aktarım ve kayıt yapamıyorum.Birlikte verilen CD leri, (Pixela CD1 ve CD2 ) yükledim.Buna rağmen pc apratı görmüyor.

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim

  Teşekkürler.

  • woodo

   Programı bilgisayara yükledikten sonra kamerayı USB üzerinden bilgisayara bağladınız ve  kamerayı açtınız (batarya takılı olmalıdır). Yapmanız gereken adımlar bunlardır.

   Yinede bilgisayarınız kamerayı görmüyorsa, kamerayı bir kaç farklı USB girişinden bilgisayarınıza takmayı deneyin. Bu da sorununuza çözüm değilse; kameranın hafıza kartını, bilgisayarınıza bağlı olan (mevcutsa) kart okuyucusuna takarak, görüntülerinizi bu şekilde aktarabilirsiniz.

   • ömer reis

    cd yı yuklerken sifre soruyor kameranın altındakı serı no yu yazıyorum ama tekrar bır sıfre daha ıstıyor nasıl bulcam bunu yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın