Call of Juarez: The Cartel’den Yeni Bir Video

Vahşi Batı’da değişen pek bir şey yok.

Call of Juarez: Bound in Blood, Amerikan İç Savaşı’nın neden olduğu acı ve kayıpları McCall kardeşlerin üzerinden anlatan son zamanların en iyi FPS oyunlarında biriydi kuşkusuz. Bu deneyimi etkileyici yapan sadece McCall kardeşlerin hüzün dolu hikayesi değildi elbette; oyunun ilk oyunla ustalıkla birleştirilen senaryosu, etkileyici grafikleri, sağlam FPS dinamikleri de Call of Juarez: Bound in Blood’ı mutlaka denenmesi gereken oyunlardan biri yapıyordu. Fakat Call of Juarez serisi oynayıp bitiren herkes gibi ben de serinin artık bittiğini düşünüyordum; çünkü ortada devam ettirilecek bir senaryo kalmamıştı.

Ama Techland, Call of Juarez serisinin bitmesini istemediğini geçtiğimiz haftalarda The Cartel’i duyurarak gösterdi. Bu, McCall ailesinin yeni üyeleri üzerinden Vahşi Batı’nın bugünkü kanunsuz halini konu alan, modern bir hikaye.

Yalnız Techland’ın oyundan yayınladığı ilk bilgiler ve videolar nedense beklediğimiz etkiyi yaratamadı bizlerde. Özellikle Call of Juarez: The Cartel için yayınlanan ve daha fazla oynanış anı gösterilen bu video GTA kırması oyunları andırıyor bu haliyle. Yine de geçmişteki iki kaliteli oyunun ardından Techland’tan iyi bir oyun beklemek için ümidimiz hala var. Umarım hayalkırıklığına uğramayız.

1 Yorum

Bir cevap yazın