Call of Duty Modern Warfare 3’ten Yeni Söylentiler

Sledgehammer ve Infinity Ward dirsek temasında.

Geçtiğimiz Mart ayında Infinity Ward’un kurucularının Activision tarafından şutlanması, şirkette büyük bir çözülmeye yol açmış; çalışanların büyük bir bölümü Jason West ve Frank Zampella’nın peşinden istifa edip Respawn Entertainment çatısı altında yeniden toplanmışlardı. Konuyla ilgili yüzlerce milyon dolarlık davalar devam ede dursun, oyunseverlerin aklındaki en büyük soru işareti etkisini korumayı sürdürüyor: Modern Warfare 3’e ne olacak?

Sitemizde zaman zaman göze çarpan “amcam Activision’da çalışıyor Modern Warfare 3 çok yakında çıkacak”, “oyunu Infinity Ward yapacak adamlar çok iyi yaaa”, “yok abi Tahtakale’de Maamut abinin tezgahtan daha dün aldım oyun çıktı oynuyorum çok güzel” tadında yorumların aksine Activision henüz Modern Warfare 3 hakkında en ufak bir resmi açıklama veya duyuru yapmış değil.

Ancak ortalıkta dolanan ve doğru olma olasılığı yüksek bir takım söylentiler de yok değil. Öyle ki bugünlerde kulisler,  aksiyon/ macera öğeleri içerecek yeni bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışan Sledgehammer Games ile Infinity Ward depreminden sağ çıkan bir avuç programcının Modern Warfare 3 için birlikte çalıştığı dedikodularyla dolup taşıyor. Hatta Los Angeles Times‘ın haberi, Infinity Ward’a yakın olan bir takım kaynakların da bu durumu doğruladığını gösteriyor. Bunun da ötesinde; HeXen, Heretic ve Soldier of Fortune gibi efsaneler yarattıktan sonra 2000’li yıllarda yaratıcılık anlamında büyük bir erozyona uğrayan Raven Software’in de Modern Warfare 3’ün çoklu oyuncu kısmıyla ilgilendiği ve oyunun artık alıştığımız üzere Kasım ayına yetiştirilmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

Tabii ki bütün bunlar birer söylenti ve Activision’dan hala resmi bir Modern Warfare 3 duyurusu gelmiş değil. Ancak bu söylentiler doğruysa da Call of Duty markasının geleceği Sledgehammer’ın ne yapacağı belli olmayan gizemli ellerinde diyebiliriz. Zira yaratıcı ekiplerinin tamamını kaybetmiş Raven ve Infinity Ward’un beyaz bayrak çekme vakitleri çoktan geldi.

Modern Warfare 2 concept art

5 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Ya dayı duke nukem in çok vasat ama tam bir duke olan videosu düşmüş nete,siz hala cod mod uğraşıyorsunuz .Yarıldım videoyu izlerken,oyun berbat olacak orası ayrı

 2. Ziyaretçi

  modern warfare 3 için bütün milleti seferber etmiş activision:D sırf kovduğu adamlara inat,”haha bakın isim hakları hala bende.” mantığıyla çıkarıyor zaten. pek bir şey beklememek lazım.

 3. Ziyaretçi

  YA MALMISINIZ MODERN WARFARE 2 ÇIKMIYACAK BLACK OPS SONDU BU ARADA KARARMA SORUNU OLANLAR DİNLEYİN ; kENDİ save niz deilse ÇALIŞMIOO
  BEN HER YOLU DENEDİM SADECE BU İŞE YARADI.XD:

Bir cevap yazın