Call of Duty Modern Warfare 3 İlk Detaylarıyla Karşımızda

Evet, beklenen oldu. Modern Warfare 3’ten ilk detaylar basına sızdı!

Mart ayının son günlerinde İngiliz Resmi PlayStation Dergisi’nin (OPM UK) merakla beklenen Call of Duty: Modern Warfare 3’ten ilk detaylarla pek yakında karşımıza çıkabileceği açıklanmış ve beklenen duyuruyla geçtiğimiz günlerde karşılaşmıştık. Modern Warfare 3’ten ilk detaylar ile OPM UK’in Haziran sayısında buluşacaktık. Ancak görünüşe bakılırsa birileri ağzını sıkı tutamamış ve oldukça sağlam bilgileri basına sızdırmış. Eh, fena da yapmamış.

Call of Duty Modern Warfare 3 SS

İşte merakla beklenen Modern Warfare 3’ün merakla beklenen ilk detayları:

 • Oyun 8 Kasım’da raflarda olacak
 • Hikaye 15 bölümden oluşacak. Rusya’nın Manhattan’ı işgal etmesiyle başlayacak oyun, Dubai’de son bulacak.
 • Oyun, Modern Warfare 2’nin kaldığı yerden devam edecek ve oyun boyunca bir Rus Federal Ajanı, SAS komandou, tank topçusu ve AC-130 topçusu gibi farklı karakterlerin yanı sıra önceki oyunlardan hatırlayacağımız çeşitli ana karakterleri kontrol edebileceğiz.
 • Delta Force’tan Sandman ve Frost (nasıl yani bizim Tahir mi?) adında iki yeni karakterle tanışacağız.
 • New York, Londra ve Paris gibi dünyanın çeşitli şehirlerinde çatışma imkanı bulacağız.
 • Hikayenin en önemli yanı, önceki oyunların senaryosundaki yarım kalmış noktaları bağlayacak ve birçok sevilen karaktere neler olduğunu öğreneceğiz.
 • Oyunla birlikte Modern Warfare 2’nin sevilen co-op modları da geri dönecek. Hem de iki farklı oyun moduyla birlikte. Survival (hayatta kalma) ve Missions (görevler).
 • Çoklu oyuncu modlarıyla ilgili herhangi bir detay sızmamış. Ancak söylentilere kulak verecek olursak, bu sefer çok daha geniş haritalar bizleri bekliyor gibi.
 • (kaynak: Kotaku)

Activision’dan şimdilik herhangi bir resmi açıklama gelmiş değil. Infinity Ward’un sevimli topluluk yöneticisi Robert Bowling, nam-ı diğer FourZeroTwo, twitter sayfasından yaptığı açıklamayla sızan bilgileri yalanlamamış; ancak bazılarının tam doğru olmadığını belirtmiş. Asıl duyurunun tadını kaçırmamak içinse şimdilik daha fazla konuşmamayı tercih ettiğinin de altını çizmiş.

Biraz daha bekleyelim bakalım. Müsadenizle ben de Brink’e kaçayım. 🙂

17 Yorum

 1. Pathfinder

  Evet sonunda iw yapımı bir oyun harikası daha gelecek.inşallah bu sefer dedicated server en azından bops gibi bir desteği olur.b.opsun tek artı yonu olan dedicated server desteği olursa gerisi zaten mw2 gibi olsun yeter.birde anticheat programı daha etkili olursa harika olur. zaten ded. serverlarda admin olduktan sonra hile yapanlari biraz

 2. Ziyaretçi

  Çok heyecanlandım.Lütfen Ghost yaşıyor olsun.Farkındaysanız önceki oyunlardan karakterler oyunda yer alıcak yazıyor.Soap ,Price ve Nikolia kesin var.Makarow da muhtemelel vardır.HADİ gHOST hadii 😀

Bir cevap yazın