Call of Duty: Modern Warfare 3 İçin İlk Video Yayınlandı

ABD işgal altında…

Dün internete sızan ilk detayların ardından Activision’ın nasıl bir tutum sergileyeceğini merak etmiyor değildim açıkçası.

Geçen yıl Activision’la yaşadıkları ciddi problemlerin ardından Call of Duty markasını yaratan kadronun tamamını kaybeden Infinity Ward’un “sevimli” topluluk yöneticisi Robert “FourZeroTwo” Bowling’in Twitter sayfasından yaptığı açıklama da bir anlamda bu sızan bilgilerin büyük bir kısmını doğrular nitelikteydi (aslına bakarsanız IW’den geriye de muhtemelen 7-8 programcı, bir çaycı bir de R. Bowling kalmıştır).

Neyse ki Activision’ın hamlesini görmek için de fazla beklemek zorunda kalmadık. Activision’ın hamlesi diyorum; zira görünüşe bakılırsa, Modern Warfare 3 ekibi bütün bu olanların ardından Bobby Kotick’in acil emriyle hemen aşağıda izleyebileceğiniz videoyu hazırlamış. Muhtemelen 5 dakikada falan.

Videonun- Call of Duty’nin resmi Youtube kanalında yayınlanmış olmasına rağmen- sahte olduğundan huylanmıyor da değilim. “Dünyanın en büyük oyunu” olarak lanse edilen bir yapım için bu kadar gariban bir teaser olur mu? Oluyormuş demek ki. Nasıl olsa ne verirlerse afiyetle yiyoruz.

Güncelleme: Bu arada videonun sonunda konuşan Rus arkadaş (muhtemelen Makarov) “düşmanı yok et ve kazan” mahiyetinde bir şeyler söylüyor. Rus arkadaşlarımın çoğuna ulaşamadığım için İngilizcesi çok kuvvetli olmayan bir tanesine çevirttirmek zorunda kaldım.

5 Yorum

 1. ?

  aldım 720p ye adam akıllı izleyim diye. fakat bu n kadar aptal bi vidyodur ha infiniti? ne görüntü var ne bişey oyun içi görüntüsü filan? akılları sıra heyecan yaratcaklar ya adam akıllı vidyo yap yada hiç yapmayıp ümitlendirme bari.

 2. Ziyaretçi

  Evet ama tek bir video yok ortada. Fransa, Amerika, Almanya, İngiltere oalrak birbirinden farklı görüntüler var. Bence gerçekten de merak uyandırıcı olmuş ve sahte olduklarını düşünmüyorum.

 3. Uğur Yurtsever

  Evet, dün sızan detaylar arasında oyunun geçeceği şehirler de vardı. Videoların sahte olmadığını biz de biliyoruz elbette; ancak kişisel görüşüm videoların gerçekten çok kötü olduğu yönünde. Sızan detayların ardından tamamen aceleyle hazırlanmış gibi duruyorlar. Herhangi bir merak unsuru da bulamadım ben açıkçası. Ne olacağı zaten büyük oranda belli. Tabii bunlar kişisel görüşüm.

  Activision’ın Infinity Ward’un çalışanlarının %95!ni kovup ya da şirketten ayrılmaya zorlayıp sonra da o çekirdek kadronun yarattığı konsepti kullanan bir video hazırlatması bana biraz gülünç geldi (tamam biraz değil baya bir güldüm).

Bir cevap yazın